{$ day.Temps.HighTemp $} °

Tufanbeyli İçme Suyu Tesisi'nin temeli atıldı

Tufanbeyli İçme Suyu Tesisi'nin temeli atıldı
Tufanbeyli İçme Suyu Tesisi'nin temeli atıldı

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Tufanbeyli İçme Suyu Tesisi’nin temelini attı.
Tufanbeyli ilçesinde içme suyu tesisinin temelini atan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede şu ana kadar ilçede yapılanları ve yapımı süren hizmetleri şöyle sıraladı:"51 bin metre içme suyu hattı, 10 bin dönüm araziyi sulayabilecek 1280 metre sulama sistemi, 6 bin 923 ton asfalt, 40 dönüm mesire alanı, 6 bin 500 metrekare park, 3 su deposu, 6 mezarlık yenileme, 10 kilometre sathi kaplama, taziye evi.”
Yeni içme suyu hatları yaptıklarını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti:
"Mezarlıklara çit, sundurma, musalla taşı yapıyoruz. Köy yollarının yarısını ya yeniden yaptık, ya da düzelttik. 4 grup köy yolunda çalışmalarımız başladı. 3 taziye evi yaptık ve yenilerini inşa edeceğiz. 3 mesire yeri ve parklar yaptık. Okullarımızda parklar yapacağız. İçme suyu hatları, su depoları yapıyoruz. Tarım alanı sulama sistemleri hayata geçiriliyor.  Şu ana kadar 51 bin metrelik içme suyu hattı yapıldı. 2047 yılı nüfusu hesap edilerek 64 kilometrelik su isale hattının temelini atıyoruz. İlçede 40 km asbestli, yani kanserojen etkisi olan boru değişecek. 1500 abonenin bağlantıları değişecek."
'100 MİLYON LİRAYI GEÇECEK'
Tüm bunların KDV dahil yaklaşık 24 milyon lira tuttuğunu kaydeden Karalar, "Yaptığımız ve yapacağımız işlerle birlikte Tufanbeyli’ye harcayacağımız para 100 milyon lirayı geçecek. 20 oy aldığımız köy de var, 380 oy aldığımız köy de var. Adana ölçeğinde aldığımız oy düşünüldüğünde, bizim Tufanbeyli’ye hizmetlerimizi oy kaygısıyla yapmadığımız görülür. Biz hizmet ederken halkımız arasında kesinlikle ayrım yapmayız, kimin ne eksiği, ihtiyacı varsa ona göre hareket ederiz, Takdir vatandaşımızındır” dedi.
'TURİST GETİRMEK İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ SÜRÜYOR'
Tufanbeyli’deki tarihi değeri büyük Şar Ören Yeri’nin tanıtımı için de harekete geçtiklerini ve bölgeye turist getirmek için girişimlerin sürdüğünü belirten Başkan Zeydan Karalar, “ASKİ’yi zarar eden bir kurumken, 8,5 ayda 145 milyon lira artı değer üretir hale getirdik. İşte bu paralar sizlere, halkımıza hizmet için kullanılıyor. Yoksa Tufanbeyli’nin tarihinde görmediği hizmetleri nasıl gerçekleştirecektik? İhalelerde kırımlar yüzde birken, şimdi yüzde 30-35 seviyesinde yapılıyor. Adana’nın dört bir yanında sorunlar birikmiş ve çözüm yolları aranmamış. Biz 40-50 yıllık sorunları çözüyoruz” diye konuştu.
Başkan Zeydan Karalar, köy ziyaretlerinde çocukların, gençlerin, kadınların, çiftçilerin, üreticilerin ve her kesiminden insanı dinleyip, halkın ihtiyaç ve talepleri için bürokratlarına anında talimat verdi. Başkan Karalar, geliri çok düşük aileler için daha önce Seyhan Belediyesi’nde gerçekleştirdikleri halk kart uygulamasını, Tufanbeyli’de de hayata geçireceklerini açıkladı. Tufanbeyli İçme Suyu Temel Atma Törenine, Başkan Zeydan Karalar’ın yanı sıra Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, millet ittifakının siyasi parti il-ilçe başkanları ve yöneticileri, il-ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve Tufanbeylililer katıldı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS