Yüreğir Belediyesi 1 milyon maske dağıttı

Yüreğir Belediyesi 1 milyon maske dağıttı
Yüreğir Belediyesi 1 milyon maske dağıttı

ADANA,(DHA)- ADANA'da Yüreğir Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 ayda ürettiği 1 milyon maskeyi vatandaşlara dağıttı.

Salgın hastalıkla mücadelede ilk günden itibaren seferberlik ilan eden Yüreğir Belediyesi 9 Nisan’da kültürevlerinde maske üretimine başladı. Belediye çalışanları tarafından hijyen kurallarına dikkat edilerek üretilen maskeler yine belediye çalışanları tarafından ilçede kapı kapı, hane hane 420 bin Yüreğirliye ulaştırıldı. 1 ay gibi kısa bir sürede 1 milyon maske üreten ve dağıtan Yüreğir Belediyesi, ilçedeki misafirleri de unutmadı. Bu kapsamda 90 bin Suriyeli ve 50 bin tarım işçisi maskeye kavuştu. İlçe genelinde kurulan pazarlarda esnafa ve vatandaşlara 250 bin maske dağıtan ekipler, Adana genelinden gelen taleplere göre yaklaşık 150 bin maske dağıttı. Son olarak Aladağ, Feke, İmamoğlu, Karataş, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Yumurtalık ilçelerine 40 bin maske gönderildi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, çalışmaları gerçekleştiren ekipleri tebrik ederek, “Bizim derdimiz insan. Kültürevlerimizde her şeyiyle belediyemiz tarafından üretilen maskelerimizle hem ülkemiz, hem de Yüreğirli vatandaşlarımız için çalışmaya devam ediyoruz. Adanamız için güzel gelişmeler yaşıyoruz. Ama asla rehavete kapılmak yok. Biz bu savaşta hep güçlü kaldık, virüsü birlikte yeneceğiz. Bizim derdimiz insan” dedi.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS