Yüreğir’de ‘toplama kutusu’ projesi

Yüreğir’de ‘toplama kutusu’ projesi
Yüreğir’de ‘toplama kutusu’ projesi

ADANA, (DHA)- YÜREĞİR Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara kullanılabilir eşya toplamak amacıyla ilçenin belirli noktalarına toplama kutuları yerleştirdi.

Belediyenin Makine İkmal Müdürlüğü’nde tasarlanan toplama kutuları, ilçenin farklı noktalarına konumlandırıldı. İlk etapta Yüreğir Kültür Merkezi yanına, Kışla Mahallesi muhtarlık binası önüne ve Adana Şehir Hastanesi önündeki otobüs durağı yanına konan toplama kutularında ikinci el kıyafetlerin değerlendirilmesi amaçlanıyor. Bu kutularda toplanacak olan giysiler, tekstil eşyaları, ayakkabılar, çantalar ve oyuncaklar önce bir ayrıştırma işlemine tabii tutulacak. Kullanılabilir malzemelerin belirlenmesinden sonra bu ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, belirli noktalara bırakılan giysi toplama kutularına Yüreğirli’nin sahip çıkacağına inandığını söyledi.'SAYILARI ARTACAK'

Verim alındığı takdirde giysi toplama kutularının sayılarını artıracaklarını belirten Başkan Kocaispir, "Sosyal belediyecilik anlayışı ile başlattığımız bu projemizde vatandaşlarımız, ihtiyaç fazlasını değerlendirmek isterlerse biz emirlerindeyiz. Kutularımızın üzerine de ‘Saklamış olduğumuz değil, paylaştığımız bizimdir' yazdık. Biz bu anlayışla başlattığımız projemizle hem milletimizde var olan yardımlaşma ruhunu ön plana çıkarmayı, hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlıyoruz. Biz sadece aracıyız. Bu yönde bütün Yüreğirli hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz. Onların sayesinde kıyafetler ikinci bir hayat bulacak, israfın da önüne geçmiş olacağız. Projemiz hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS