Seyhan Belediyesi'nden diyetisyenlik hizmeti

Seyhan Belediyesi'nden diyetisyenlik hizmeti
Seyhan Belediyesi'nden diyetisyenlik hizmeti

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi tarafından obeziteye karşı 'Sağlıklı beslen, hareketli yaşa' sloganıyla başlatılan diyetisyenlik hizmetinden kısa sürede 1470 kişi faydalandı.

Seyhan Belediyesi'nin 'Sağlıklı Beslen, Hareketli Yaşa' sloganıyla başlattığı ücretsiz diyetisyenlik hizmeti yoğun ilgi görüyor. Obeziteye bağlı gelişebilecek kronik hastalık risklerini en aza indirmek ve ihtiyacı olan kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi, dengeli ve sağlıklı beslenmesi için Seyhan Belediyesi tarafından hayata geçirilen ücretsiz diyetisyen hizmetinden kısa sürede 1470 vatandaş faydalandı. Vatandaşlar, yaptırdıkları detaylı kan tetkikleri sonrası, Seyhan Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak Beslenme ve Diyet Uzmanı'ndan telefonla randevu alabiliyor

Seyhan Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'nde görevli Beslenme ve Diyet Uzmanı Şeyma İlhan, ücretsiz diyetisyen hizmeti verdiklerini ve kendilerine başvuran vatandaşlar için kişiye ve hastalığa göre özel beslenme programları oluşturarak sağlıklı bir nesil oluşumuna katkı verdiklerini söyledi. İlhan, diyetisyenlik hizmetlerinin yanı sıra yatağa bağlı obez hastalara evde beslenme eğitimi, gebelik ve emzirme eğitimleri, kullanılan ilaçlara yönelik beslenme tedavileri, ağırlık kontrolleri gibi hizmetleri de sunduklarını kaydetti. İlhan, hastaların detaylı kan tetkiklerine bakarak, şeker, tansiyon, kolesterol gibi hastalıkları varsa özel beslenme programları oluşturduklarını belirterek, "Listeyi oluşturduktan sonra belirlenen ideal kilo ağırlığına ulaşana kadar 15 günde bir gibi belirli aralıklarla takibini yapıyoruz. İstenen kiloya ulaşıldıktan sonra da hastamızı bırakmıyoruz ve koruma programına geçiyoruz” diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, diyetisyenlik hizmetleriyle, vatandaşları sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmek ve bunu bir yaşam şekli haline getirmelerine yardımcı olmak istediklerini kaydetti. Başkan Akay, “Özellikle çocuklarımızı tehdit eden çağımızın hastalığı obeziteyi engellemek adına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.  Diyetisyenlik hizmetlerine başvuru sayısının yoğun olması yaptığımız işin doğruluğu gösteriyor. Ayrıca halk sağlığının korunması için Sağlık Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar titizlikle sürdürülecektir” dedi.


 Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS