Afyonkarahisar'da hükümlüler şehitlikleri temizledi

Afyonkarahisar'da hükümlüler şehitlikleri temizledi
Afyonkarahisar'da hükümlüler şehitlikleri temizledi

 


Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'da denetimli serbestlikten faydalanan 20 hükümlü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent merkezindeki Hava Şehitliği ile Anıtkaya köyündeki şehitliğin temizlik ve bakımını yaptı.


Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitliklerin temizlik ve bakımının yapılması için proje hazırladı. Projeye, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü de destek verdi. Denetimli serbestlikten faydalanan 20 hükümlü, Anıtkaya Şehitliği'nde otları biçti, ağaçlardan dökülen yaprakları topladı. Afyonkarahisar Hava Şehitliğinde ise hükümlüler, şehit mezarlarının bakımını yaptı. Afyonkarahisar Hava Şehitliğinde ise şehit mezarlarının bakımını yaptı.


20 HÜKÜMLÜ KATILDI


Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Ersoy, "Ülkemiz 3 yıl önce 15 Temmuz'da önemli bir badire atlattı. Biz de bugünün üçüncü yıl sene-i devriyesinde şehitliklerimize bakım yapmak, temizliklerini gerçekleştirmek istedik. Hem şehitlerimize gönül borcumuzu ödemek hem de maneviyatı en üst düzeyde yaşamak istedik. Bugünkü bu çalışmaya 20 hükümlü katıldı" dedi.


Hükümlü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ise hükümlülere teşekkür etti. Kumartaşlı, şöyle konuştu; “Dün Çanakkale'de, Kocatepe'de, Dumlupınar'da bu bayrağın bu devletin üstünde dalgalanması için şehitlerimiz olduysa, son kırk yılda da ülkemizin bekası için terör örgütü ile mücadele etmekteyiz ve binlerce şehidimiz olmuştur. Üç yıl önce de 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü yaşadık. 15 Temmuz Milli Birlik ve Mücadele Günü hafta dolayısıyla da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde cezası infaz olan hükümlülerin böyle bir etkinlik yapması bizi mutlu etti" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS