Altındağ'da kadınlara istihdam desteği

Altındağ'da kadınlara istihdam desteği
Altındağ'da kadınlara istihdam desteği

ANKARA, (DHA)- ALTINDAĞ Belediyesi tarafından hazırlanan 'Altındağ Kadınları Teknoloji ve Epoksi Sanatıyla İstihdama Kazandırılıyor' projesi ile ilçedeki genç kadınların istihdama kazandırılmaları hedefleniyor.
Altındağ Belediyesi öncülüğünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen !Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı' (SOGEP) kapsamında Altındağ ilçesinde yaşayan kadınlar proje desteği almaya hak kazandı. Bu proje ile Altındağ’da ikamet eden, 18-25 yaş arasında, herhangi bir gelir elde etmeyen, eğitim öğretim hayatını tamamlayamamış genç kadınların, mesleki beceri edindirilerek istihdama kazandırılmaları hedefleniyor. Altındağ Belediyesi’ne bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde kurulacak 'Teknolojik Tasarım Atölyeleri ve Epoksi Yöntemi ile Ahşap Tasarım Atölyeleri' ile Altındağlı kadınların hem yepyeni bir meslek öğrenmesi sağlanacak, hem de bölgenin sosyoekonomik gelişmişlik düzeyine katkıda bulunulacak.
'GENÇ KADINLARA FIRSAT OLACAK'
Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, projeye katılan Altındağlı kadınların eğitim süresince ürettikleri ürünleri kazanca dönüştürmeleri için her tür imkânı sağlayacaklarını söyleyerek, şunları kaydetti:
"Altındağlı kadınların bu projeden en iyi şekilde faydalanması için elimizden geleni yapacağız. Proje kapsamında; Gülpınar, Önder, Güneşevler ve Çamlık Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri'nde atölye oluşturacağız. 4 merkezin her birinde 'Epoksi Yöntemi ile Ahşap Tasarım Atölyesi' ve 'Teknolojik Tasarım Atölyesi' olmak üzere toplamda 8 adet atölye kurulacak. Projeye katılan her bir kursiyer her iki atölyedeki eğitimlere de tabi tutularak mesleki eğitimler alacak. Covid-19 salgını nedeniyle sınıflardaki kursiyer sayısı belli düzeyde tutulacak. Mesleki eğitim kursları ise, sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek. Mesleki eğitimlere katılan kursiyerlerin gündelik giderleri, Ankara İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Bu proje, kriterlere uyan genç kadınlarımız için gerçek anlamda bir fırsat olacak. Katılımcıların el emeklerini aktif pazar alanında ekonomik kazanca dönüştürmelerine, öğrendikleri girişimcilik ve pazarlama tekniklerini deneyimlemelerine fırsat tanıyacak projeler de geliştireceğiz."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS