Altındağlı kadınlar, engelli bireylerle bir araya geldi

Altındağlı kadınlar, engelli bireylerle bir araya geldi
Altındağlı kadınlar, engelli bireylerle bir araya geldi

ANKARA, (DHA)- ALTINDAĞ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, 'Bir Hayalim Var' projesi kapsamında zihinsel engelli bireylerle bir araya geldi.

Altındağlı kadınlar engelli bireyleri unutmadı. Altındağ Belediyesi Karapürçek-2 Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, engelli bireylerin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için harekete geçti. Altındağlı kadınlar, merkezlerinde engelli bireylerle bir araya geldi. Altındağlı kadınların farkındalık oluşturan bu etkinliğinin çok anlamlı olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Hayatın tüm alanlarında, sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında; tüm zorluklara rağmen, engelli kardeşlerimizin sergiledikleri mücadeleyi görüyor ve takdir ediyorum. Bu durum bize gösteriyor ki, fiziki engeller hiçbir şeyin önünde engel değil, asıl sorun kalplerdeki engeller. Bu bilincin tüm topluma yayılması, zihinlerdeki engellerin kaldırılması ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesi, Altındağ Belediyesi olarak, bizim öncelikli konularımız arasında yer alıyor" dedi.

Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Seda Nur Seyfi, "Bugün amacımız, hayallerimizi engelli misafirlerimizle birlikte gerçeğe dönüştürmekti. Hayallerimizi yansıttığımız bu etkinlikte hem engelli vatandaşlarımızın hem de ailelerinin rahat bir nefes almasını sağladık. Kendilerine sabır ve şefkatle yaklaşarak özel bir gün yaşamalarını amaçladık" diye konuştu.

Engelli üyeler Merve Dalkılıç ve Hatice Nur Acar ise, hayallerini rengârenk boya kalemleriyle resmetmenin çok keyifli olduğunu söyledi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS