Balköy Projesi'nin lansmanı yapıldı

Balköy Projesi'nin lansmanı yapıldı
Balköy Projesi'nin lansmanı yapıldı

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI (Ankara), (DHA)- GÖLBAŞI Kaymakamlığı tarafından, '2020 Yılı Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi' kapsamında hazırlanan, 'Balköy Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.
Gölbaşı'na bağlı Ballıkpınar Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Dekanı İrfan Yazıcıoğlu ve davetliler katıldı. Projenin detaylarını paylaşan Yazıcıoğlu, "Bu proje ile amaçlanan Ankara Gölbaşı İlçesi Ballıpınar Mahallesi'nde sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerin oluşturulması, geliştirilmesi, uzun dönemde Ballıpınar Mahallesi'nin turizm cazibe merkezi haline getirilmesidir. Projemiz ile ilçe belediye ve bölgelere örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz" dedi.
Başkan Şimşek, "Ankara Kalkınma Ajansı finansmanı, Gölbaşı Kaymakamlığımız, belediyemiz, Hacı Bayram Veli Üniversitesi ortaklığıyla başladığımız Balköy Projemizin ilçemize ve Ballıkpınar Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Projemiz ile 40 yıl evvelki Ballıkpınar'a gideceğimize inanıyorum. Gölbaşımız her şeye layık olan bir ilçe. Gölbaşımız turizmi, tarımı, tarihi, sanayi tesislerini, eğitim kampüslerini kısacası bir ilçede olması gereken tüm bileşenleri bünyesinde barındıran önemli merkez konumundadır. Bu proje İlçemize yeni bir değer katmak adına gerek turizm açısından gerekse tarımsal açıdan önemli bir adım olacaktır" diye konuştu.
'BALLIKPINAR MAHALLEMİZ ÇEKİM VE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK'
Hayata geçecek projenin katacağı değerleri de aktaran Şimşek, "Okul binamızın yenilenmesi, sağlık ocağımızın tadilatı, mahalle meydanı, yöresel ürün satış alanı, örnek pansiyonların yapılması ve rekreasyonların alanları ile Ballıkpınar’ın bu proje ile önemli bir çekim ve cazibe merkezi haline geleceğine inanıyorum. Projemiz sayesinde; turizm ve tarım potansiyeli artarken, kırsal alanda yaşam refahını yükseltmeyi ve bölgedeki gelişmişliği de arttırmayı amaçlayacağız. Gölbaşı Belediyesi olarak tüm mahallerimizde olduğu gibi Ballıkpınar mahallemizin de gelişmesi adına elimizden gelen tüm imkanlarla seferber olduğumuz bir kez daha vurgulamak istiyorum" ifadesini kullandı.
Kaymakam Bilgihan, Ballıkpınar’ın önemine vurgu yaparak, "Gölbaşı belediyemiz ile çalışma yaparak Gölbaşımızın değerlerini beş başlıkta topladık. Eğitim, kültür, tarım, sanayi gibi temel değerler üzerinden sektörün emek verenleri ile çalışma yaptık. Mahallelerimizi tarayarak Gölbaşımızın değerlerini ortaya koyduk ve Kırsal Kalkınma örnek modelimizi oluşturduk. Bu projede hepimizin heyecanı var" dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS