Başkan Köse: Mamak daha güzel oluyor

Başkan Köse: Mamak daha güzel oluyor
Başkan Köse: Mamak daha güzel oluyor

ANKARA, (DHA)-MAMAK Belediye Başkanı Murat Köse, seçim döneminde söz verdikleri projelerin yüzde 80'ini tamamladıklarını belirterek, "'Güzel Mamak, daha güzel olacak' demiştik; bu sözü gerçeğe dönüştürdük ve artık 'Mamak ilçesi daha güzel oluyor' diyoruz" dedi.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Merkezi'nde düzenlenen 'Proje Sunum Programı'na, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ali İhsan Arslan, Hacı Turan, Ankara Eski Milletvekili Faruk Koca, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Başkan Köse programda 2,5 yılda eğitimden kültüre, sanattan ekolojik çalışmalara, yeşil alanlardan Spor tesislerine ve sosyal projelere kadar her alanda hayata geçirilen projelerin sunumunu yaptı.
'PROJELERİN YÜZDE 80'İNİ TAMAMLADIK'
Başkan Köse, seçim döneminde söz verdikleri projelerin yüzde 80'inini 2,5 yılda tamamladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"Seçim döneminde söz verdiğimiz projelerin yüzde 80’ini tamamladık. Seçim döneminde hazırladığımız projelerin hepsi, ince elenip sık dokunmuş, üzerinde düşünülmüş ve göreve geldiğimiz tarihten bugüne, özenle planlanıp uyguladığımız projelerdir. Geçmişte olumsuz birtakım imajlarla anılan Mamak, uyanık kütüphaneleri, gençlik merkezleri, yüzme havuzları, ekolojik köyü, lavanta bahçeleri, millet bahçeleri, kanyonu, bilim merkezleri ve bilim şenlikleriyle, tematik parkları, geleneksel Ankara konakları ve millet kıraathaneleriyle başkentimiz cazibe merkezlerinden birisine dönüşüyor. 'Güzel Mamak, daha güzel olacak' demiştik; bu sözü gerçeğe dönüştürdük ve artık 'Mamak ilçesi daha güzel oluyor' diyoruz."
'20 YILLIK BAŞARININ SIRRI HİZMET BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞIDIR'
AK Parti'nin siyasi anlayışı içerisinde belediyeciliğin ayrı öneme sahip olduğunu dile getiren AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de, "AK Parti belediyeciliğin en güzel örneklerini Mamak'ta sergileyen Belediye Başkanı Murat Köse'ye şahsım adına sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli Belediye Başkanımızın hizmetlerinin başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. AK Parti'nin siyasi anlayışı içerisinde belediyecilik apayrı öneme sahip olmaktadır. Hizmet siyasetimizin en önemli taşıyıcı sütunlarımızdan bir tanesi AK Belediyecilik olmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İstanbul Belediye Başkanlığı'nı kazanmasıyla birlikte yeni bir başarı hikâyesi yazılmaya başlanmıştır. O başarı hikâyesi 14 Ağustos 2021'de AK Partiye vücut vermiştir. İşte bu siyasi anlayışı aziz milletimiz kuruluşundan çok kısa bir süre sonra tek başına iktidara taşımıştır. İşte 20 yıllık başarı hikâyemizin temelinde bu hizmet belediyeciliği anlayışı yatmaktadır" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS