Başkan Yavaş'tan yeni yıl mesajı

Başkan Yavaş'tan yeni yıl mesajı
Başkan Yavaş'tan yeni yıl mesajı

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yayınladığı yeni yıl mesajında, "Cumhuriyetimizin Başkenti, Türkiye'nin kalbi Ankara'mızı hak ettiği noktalara taşımak,  değerlerine değer katmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz" dedi.
Başkan Yavaş, yaptığı yazılı açıklamada, tüm Ankaralıların ve milletin yeni yılını kutladığını bildirdi. Türkiye ve tüm dünya açısından alışılmıştan çok farklı geçen 2020 yılının geride kaldığını ifade eden Yavaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Pandemi süreci ile hepimizin hayatı değişti, tüm dünya gibi biz de salgın hastalığın zorlu süreçlerini yaşadık. Ülkemizde yaşanan depremlerde ve felaketlerde kaybettiğimiz canlarımıza birlikte üzüldük. Başkent Ankara'da kum fırtınası gördüğümüz günler dahi oldu. Bir yandan bu zorlu süreci yaşarken bir yandan da milletimizin köklü bir özelliği olan birlik ve beraberlik ruhunun 2020'de yeniden canlandığını gördük. Ankara'da da 'iftar ver', 'afiyet ver', 'el ver', 'su ver', 'bilet ver' ve veresiye defteri kapatma gibi birçok kampanya ile '6 milyon tek yürek' diyerek güçlü bir dayanışma örneği sergiledik. İyiliğin hastalıktan daha bulaşıcı olduğunu hep birlikte yaşadık. Bu süreçte gerek maddi desteklerimizle gerekse diğer desteklerimizle esnafımızın, üreticilerimizin ve tüm Ankaralıların yanında olduk. 'Kimse yatağa aç ve açıkta girmesin' düsturuyla, kimseyi ayırt etmeden, gönülden gönüle bağ kurarak şeffaf bir şekilde hemşehrilerimize hizmet ettik. Bu birlik ve beraberlik ortamının süreceği ancak başta salgın hastalık olmak üzere tüm olumsuzlukları bir an önce aşacağımız bir 2021 yılı yaşanmasını yürekten temenni ediyorum. Bizler de, Cumhuriyetimizin Başkenti, Türkiye'nin kalbi Ankara'mızı hak ettiği noktalara taşımak,  değerlerine değer katmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Gözlerde umut, yüzlerde mutluluk olmak için tüm imkânlarımızla hemşehrilemizin yanında olacağız. Bu duygularla 2021 yılının hak, hukuk ve adaletin egemen olduğu, kısır çekişmelerden uzak, iftiralarla toplumsal huzurun bozulmadığı, bolluk ve bereketin eksik olmadığı, barış ve sevginin hüküm sürdüğü bir yıl olmasını diliyor, tüm Ankaralıların ve aziz milletimizin yeni yılını kutluyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS