Başkent'e Avrupa standartlarında spor kompleksi

Başkent'e Avrupa standartlarında spor kompleksi
Başkent'e Avrupa standartlarında spor kompleksi

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa standartlarına uygun yaptırılan 'Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Spor Kompleksi' düzenlenen törenle açıldı.
Açılışa Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan, Genel Sekreter Vekili Baki Kerimoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ve sporcular katıldı. 34 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ASKİ Spor Kulübü Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Spor Kompleksi’nde, sporcuların konforu için her türlü detay düşünüldü. İçerisinde spor havuzu ve sauna da bulunan yeni tesis, güreş alanında Avrupa standartlarında yapılan Türkiye'de tek, dünyada ise, üçüncü tesis olma özelliğini taşıyor. Açılışta konuşma yapan ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, "ASKİ Spor olarak güreş branşının yanı sıra halter, boks, tekvando ve yağlı güreşte de ulusal ve uluslararası birçok başarı elde ettik. Bizlere düşen görev atalarımızın emaneti, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi şanlı tarihimizin ışığında eğitimle, kültürle, bilimle, sporla, sanatla buluşturmaktır.  Bizler ASKİ Spor ailesi olarak inanıyoruz ki bu salonda nice Taha'lar nice Rıza'lar yetişecek. Bayrağımızı her ortamda dalgalandıracak ve İstiklal Marşımızı her yerde dinletecek ve yeni gelen nesillere örnek olacaklardır" dedi.
BAŞKENT BÜYÜK BİR SPOR KOMPLEKSİNE DAHA KAVUŞTU
Böyle önemli bir tesisin ASKİ Spor Kulübüne kazandırıldığı için çok mutlu olduğunu belirten ASKİ Spor Kulübü’nün olimpiyat şampiyonu güreşçisi Rıza Kayaalp, "Böyle bir tesisin Avrupa'da da tek olduğunu söyleyebilirim. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu emeğin karşılığını yeni başarılar getirerek vereceğiz. İnanıyorum ki, buradan nice başarılı sporcular çıkacak ve onlar da ülkemizi bu spor kompleksinde çalışarak en iyi şekilde temsil edecektir" diye konuştu.
Taha Akgül ise, "30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, böyle önemli bir günde Türk sporu çok önemli bir tesis kazandı. Bizi örnek alarak güreşe başlamak isteyenlere çok önemli ve gurur duyulacak bir tesis oldu. Bu tesiste emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençler daha iyi motive olacak. Adımız burada ölümsüzleşti, buna layık gördükleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS