Başkentli taksicilerden, Başkan Yavaş'a destek

Başkentli taksicilerden, Başkan Yavaş'a destek
Başkentli taksicilerden, Başkan Yavaş'a destek

ANKARA, (DHA)- BAŞKENT'te Taksiciler Odası üyeleri, hakkındaki suçlamalara nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, belediyenin hizmet binasına gelerek, destek verdi.

Yaklaşık 250 taksici esnafı, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına araçlarıyla gelerek, destek verdi. Taksici esnafı hazırladıkları döviz ve pankartlar ile destek mesajları verdi. Taksiciler Odası eski Başkanı Erdal Gökçü, Mansur Yavaş'ın yalnız olmadığını söylemek ve destek olmak amacıyla toplandıklarını söyleyerek, "Başkan Yavaş, 'Ankaralı hemşerilerimizin karda kışta ya da yaz sıcaklığında otobüs beklerken belediyenin bütçesini dinozor heykellerine harcamam' dediği için yalnız değildir. 'Halk ekmeğin un ihtiyacı için Rusya'dan buğday ithal etmeyeceğim, Ankaralı çiftçiden temin edeceğim' dediği için yalnız değildir. Ankaralı öğrencilerin kullandığı suda indirim yaptığı için yalnız değildir ve geçmişte yapılan savurganlığı önleyip 'tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmem' dediği için yalnız değildir. Ankara'nın çiftçisi, esnafı yani Ankara’nın tamamı arkasında olduğu için yalnız değildir" dedi.

'TAKSİCİ ESNAFINA MİNNETTARIM'

Taksici esnafının yanına gelerek teşekkür eden ve makamında ağırlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, şunları söyledi:

"Ulaşımın düzgün sağlanması için çalışıyoruz. Banliyö treni günde 51 bin kişi taşıyor. Otobüslerde hangi hatta kaç yolcu taşınıyor artık biliyoruz. Bunların hepsini tespit ettik ve çözümlenmesi için Avusturya'ya gönderdik. Bunun sonucunda da trafik ve ulaşım sorununu çözeceğiz. Taksilerimiz şimdi 'Akıllı Taksi' olacak. Bakın iddia ediyorum; esnaf daha çok kazanacak. 3 dönemdir taksici esnafı yanımda, taksici esnafına minnettarım. Beni Ankara’ya tanıtan da taksiciler oldu. Çok teşekkür ediyorum."

Çukurambar Taksiciler Derneği esnafı Selahattin Karabenli ise, "Meyve veren ağaç taşlanır. Başkanımız Ankara'da olumlu bir hava oluşturdu. Güzel gidişata bazılarının çamur atması bizim tarafımızdan kabul görmediği için Ankaralı taksiciler olarak Başkanımızın yanında olmak istedik" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS