Başkent'te konservatuvar öğrencilerine ücretsiz ulaşım kolaylığı

Başkent'te konservatuvar öğrencilerine ücretsiz ulaşım kolaylığı
Başkent'te konservatuvar öğrencilerine ücretsiz ulaşım kolaylığı

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Elektrik Gaz Otobüs (EGO) Genel Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin her gün toplam 3 kilometre yol yürüdüğünü tespit etti. Bu kapsamda rektörlük ile yapılan görüşmeler sonrası kampüs içine ücretsiz servis yapan 5 solo otobüsten biri konservatuvar öğrencilerine tahsis edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Hacettepe Üniversitesi Beytepe Metro İstasyonu-Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü arasında ücretsiz olarak hizmet veren 5 solo otobüs öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlıyor. Aynı kampüs içinde yer alan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin her gün gidiş dönüş toplam 3 kilometre yol yürüdüğünü tespit eden EGO Genel Müdürlüğü, rektörlük ile yapılan görüşmeler sonrası kampüs içine ücretsiz servis yapan 5 solo otobüsten birini konservatuvar öğrencilerine tahsis etti. Pazar günleri hariç her gün 5 solo otobüsle üniversite öğrencilerinin taşındığı Hacettepe Beytepe Kampüsü'ne müzik enstrümanları ile yürüyen konservatuvar öğrencileri, EGO Genel Müdürlüğü'nün başlattığı uygulama sayesinde bundan sonra dakikalarca yürümek zorunda kalmayacak.

'HEPİMİZ MEMNUN KALDIK'

Uygulamanın özellikle kış aylarında başlatılmış olmasından son derece mutlu olduklarını belirten Piyano bölümü öğrencisi Alp Güngördüm, "Hepimiz ring servisi hizmetinden memnun olduk. İlköğretim ve lisede okuyan konservatuvardaki arkadaşlarımızın ortak derdi olan ulaşım sorununa getirilmiş çok iyi bir çözüm doğrusu. Geç saate kalan çalışan, prova yapan arkadaşlarımız var. Onlar için de servis sayısı ve saatleri artırılırsa çok iyi olur" dedi.

Ücretsiz otobüs hizmetiyle derslerine yetişebileceğini söyleyen Viyolonsel bölümü öğrencisi Ceren Ordu da, "Uygulama sayesinde enstrümanları taşımaktan ve üşümekten kurtulduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS