Büyükşehir Belediyesi'nde 'Kriz Yönetimi Merkezi' kuruldu

Büyükşehir Belediyesi'nde 'Kriz Yönetimi Merkezi' kuruldu

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kriz anında oluşabilecek her türlü ihbar, şikâyet ve talepleri karşılamak amacıyla 'Kriz Yönetimi Merkezi' oluşturuldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla salgın hastalıkla mücadele kapsamında daha önce Sağlık Koordinasyon Kurulu oluşturulurken, olası kriz anında vatandaşların her türlü şikayet, ihbar ve taleplerini karşılamak amacıyla büyükşehir bünyesinde Kriz Yönetimi Merkezi kuruldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında kurulan Kriz Yönetimi Merkezi, 'EGO ve ASKİ Genel Müdürleri, İşletme İştirakler Daire Başkanı, Fen İşleri Daire Başkanı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı, Zabıta Dairesi Başkanı, İtfaiye Dairesi Başkanı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ile EGO Otobüs Daire Başkanı, EGO Raylı Sistemler Daire Başkanı'ndan oluşturuldu. 24 saat esasına dayalı olarak çalışacak merkezde asil ve yedek personel de görevlendirilirken, seçilen personeller uzmanlık alanlarına göre kriz anında vatandaşlara hizmet verecek.
KRİZ DESTEK MASALARI OLUŞTURULDU
Kriz Yönetimi Merkezi'nin kararlarını uygulamak için 'Sağlık ve Hijyenik Malzemelerinin Temini ve Dağıtımı Masası, Gıda Yardım Masası, Ekmek ve Yemek Dağıtımı Masası, Ulaşım Masası, Evde Bakım ve Yaşlı Yardım Masası, Stok ve Depolar Masası, Güvenlik Masası, Psikolojik Destek Masası, Basın Masası ile Bilişim ve İletişim Masası' kuruldu.
MUHTARLARLA VE KAMU KURULUŞLARIYLA İŞ BİRLİĞİ
Kriz anında Başkent 153'e ve kriz destek masalarına gelen bütün ihbar, şikayet ve talepler Kriz Yönetimi Merkezi Başkanlığı'na iletilecek. İlçelerde ve kırsal alanlarda da hizmet verebilmek için muhtarlarla da iş birliği yapılacak. Kriz boyunca yapılacak dezenfeksiyon işlemleri belirlenen plana göre eksiksiz ve etkin şekilde devam ettirilecek. İl çapında tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla krize ilişkin koordinasyon sağlanacak.
OLASI KRİZ ANINDA GIDA YARDIMI YAPILACAK
Vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak için başka bir plan hazırlayan Kriz Yönetimi Merkezi, olası ihtiyaç anında muhtelif yerlere yemek çadırı kuracak. Çadırlar İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı tarafından, ekmek ihtiyacı Halk Ekmek Fabrikası'nca, yemek ise, EGO ve BELPA Mutfağı tarafından karşılanacak. Tüm malzeme miktarları ve stoklar Kriz Yönetim Merkezi'ne bildirilecek.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS