Çankaya baharı sanatla karşılıyor

Çankaya baharı sanatla karşılıyor

ANKARA, (DHA) - ÇANKAYA Belediyesi, Nisan ayında birçok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak.
Bu kapsamda, 13'üncü Ethos Tiyatro Festivali Venezuela Sinema Günleri, Oscarlı film Roma gösterimi, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği 49'uncu Yıl Büyük Sergisi ve 23 Nisan'da Bin Çocuk Korosu'nun 10’uncu Yıl Büyük Konseri gibi birbirinden güzel etkinlikler Başkentlilerle buluşacak.
BİN ÇOCUK KOROSU 10’UNCU YIL BÜYÜK KONSERİ
Çankaya Belediyesi’nin her yıl 23 Nisan’da verdiği konserle adını tüm Türkiye’ye duyuran Bin Çocuk Korosu bu yıl aynı zamanda kuruluşunun 10'uncu yılını kutluyor. Yeniden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başkentlilerle buluşmaya hazırlanan dev koro, büyük konserin hazırlıklarını sürdürüyor.
TİYATRO FESTİVALİ
Nisan'ın hemen ilk haftasında ise Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Yılmaz Güney Sahnesi, 13'üncü Ethos Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapacak. 4 Nisan - 13 Nisan arası düzenlenecek etkinliğe İran, Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Almanya gibi 5 farklı ülkeden tiyatro toplulukları da değişik tür ve çizgilerdeki performanslarıyla renk katacaklar. 4 Nisan Perşembe Almanya ve Türkiye’nin iki usta pantomim sanatçısının çocuklar için hazırladığı ‘Pan Two Mim’ adlı gösteriyle başlayacak festivalin açılış oyunu ise Actor Studio’nun Bahadır Tokmak rejisi ile sahnelediği Casablanca 1942'si olacak.
SİNEMA GÜNLERİ
Çankaya'da gelenekselleşen Venezuela Sinema Günleri ise bu yıl 6 Nisan'da sanatseverlerle buluşacak. Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 28 Nisan'a kadar sürecek etkinlikte Latin Amerika sinemasından beş önemli film Başkentlilerin beğenisine sunulacak. Venezuela Sinema Günleri'nin yanı sıra Çağdaş Sanatlar Merkezi 11 Nisan'da Oscarlı yönetmen Alfonso Cuarón, Meksiko’nun 1970’lerdeki siyasi kargaşa ortamını anlattığı ve bu yıla damgasını vuran ünlü filmi Roma'nın gösterimine ev sahipliği yapacak.
49’UNCU YIL BÜYÜK SERGİSİ
Nisan ayında Başkentlileri bekleyen bir başka büyük etkinlik ise Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği 49'uncu Yıl Büyük Sergisi olacak. 15 Nisan - 27 Nisan arası Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek sergide, 160 sanatçının 500'den fazla eseri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS