Başkan Taşdelen, şehit yakınları ve gaziler ile buluştu

Başkan Taşdelen, şehit yakınları ve gaziler ile buluştu
Başkan Taşdelen, şehit yakınları ve gaziler ile buluştu

ANKARA, (DHA) -  ÇANKAYA Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünde şehit aileleri ve gaziler ile bir araya geldi.

Başkan Taşdelen, etkinlik kapsamında şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları için bir davet düzenledi. Sakarya Caddesinde Çanakkale Şehitleri anısına saygı duruşu ile başlayan törende konuşan Çanakkale Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Atay, Çanakkale Zaferi’nin tebayı millet yapan destanlar manzumesi olduğunu söyleyerek, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e ve çalışanlara teşekkür etti. Daha sonra Başkan Taşdelen Çanakkale Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile birlikte şehitler için lokma dağıttı. 

Başkan Taşdelen, "Çanakkale Şehitliklerini ziyaret ettiğinizde Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabıyla bir milletin vatanını nasıl savunduğunu görürsünüz. Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşımızın da önsözüdür. Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nin de aslında ilk Kurtuluş Savaşıdır. Şunu herkes bilsin ki, bu millet vatan toprağı ve bağımsızlığı için kendini ortaya koyan bir millettir. Türkiye Cumhuriyeti vatanıyla bayrağıyla sonsuza dek yaşayacaktır. Bu vatan için şehit düşen tüm vatan evlatlarını rahmetle anıyorum" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS