Çankaya zabıtasından 1 yılda 31 bin denetim

Çankaya zabıtasından 1 yılda 31 bin denetim
Çankaya zabıtasından 1 yılda 31 bin denetim

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi zabıta ekipleri, evrakı eksik ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere yönelik gerçekleştirdiği denetimler kapsamında, 1 yılda 31 bin denetim yaptı.

İşletmelerin vergi levhalarının ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin ve hizmet işletmelerinin temizliğini denetleyen ekipler, evrakı eksik ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere idari yaptırım uyguladı. Sıhhi, gayrisıhhi, lokanta, eğlence yerleri, berber, fırın gibi işletmelerde gerçekleştirdiği denetimlerin yanı sıra seyyar satıcılara yönelik çalışmalarını kararlı bir şekilde yürüten Çankaya zabıtası, bin 403 seyyarın satışını önledi. Sağlığa tehdit oluşturabilecek uygulamalara göz yummayan ekipler, öncelikle işletmelerde bulunması zorunlu evrakları kontrol ediyor. İşletmelerin işyeri açma ve çalışma ruhsatı, ilan, reklam ve vergi levhası tasdiklerini kontrol eden ekipler, gıda işletmelerindeki ürünlerin tazeliği ve son kullanma tarihlerini incelemeye de özen gösteriyor. 2019 yılında pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kuruyemiş, kasap, berber ve kuaför işletmelerinde 14 bin 30 denetim, sıhhi, gayri sıhhi, eğlence, umumi temizlik, inşaat ve hafriyat, oto galeri işletmelerinde 15 bin 440 denetim yapan Çankaya Zabıtası, bin 403 seyyar satışını sonlandırdı. Vatandaşlar, 444 06 01 ve 230 75 51 numaralı telefonlardan başvurabilecekler.

Çankaya'da denetimlerin her yıl daha etkin hale getirildiğini, öncelikle hizmet satın alan vatandaş olmak üzere esnafın eksiklerini gidermelerine yönelik zaman tanıdıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 'haberli denetim' ile sağlıklı sonuç aldıklarını kaydetti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS