Destici: Süreçten zarar görenin desteklendiğini gördük

Destici: Süreçten zarar görenin desteklendiğini gördük

ANKARA, (DHA)- BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında açıkladığı 19 maddelik ekonomi paketine ilişkin, "Süreçten zarar gören esnafımızın, sanayicimizin, üreticimizin desteklendiğini gördük" dedi.
BBP lideri Mustafa Destici yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında açıkladığı 19 maddelik ekonomik paketi değerlendirdi. Pakette bu süreçten zarar gören esnafın, sanayicin ve üreticinin desteklendiğini gördüklerini söyleyen Destici, "Açıklanan 100 milyar liralık pakette ihracatçının desteklendiğini görüyoruz. Burada bu süreçten zarar gören esnafımızın, sanayicimizin, üreticimizin desteklendiğini gördük. Bu kesimin kamuya olan vergi, KDV, SGK borçlarının ötelenmesi, yine bankalara olan kredilerinin faizsiz bir şekilde ötelenmesi, yine ihtiyaç duyan sanayiciye, üreticiye kolay kredi imkânı, kobilere hem destek hem de bu desteğin 25 bin liradan 50 bin liraya çıkarılarak yani bir kat arttırılarak verilmiş olması çok önemlidir" dedi.
'EN ÇOK ETKİLENEN YAŞLILARIMIZ'
Bu hastalıktan en fazla etkilenen kesimin yaşlılar olduğunu belirten Destici, "Biz elbette ki yaşlılarımızı belli dünya ülkeleri gibi bir yük olarak görmüyoruz. Bu salgını da onlardan kurtulmak için bir fırsat olarak görmedik ve göremeyiz. Çünkü bizim hem bu dünyaya yönelik gayemiz, bakışımız, hem ahiret dünyamıza yönelik inancımız buna müsaade etmez. Biz tam tersine dünya ve ahiret mutluluğunu yaşlılara hürmette gören bir toplumuz. Biz bu inanca, bu kültüre sahibiz. Biz Türkler ve Müslümanlar atalarımızdan, dinimizden, töremizden böyle öğrendik ve bundan sonrada yaşlılarımızı Allah'ın bize bir emaneti olarak görüp ve ona göre davranışımızı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
'TAVSİYELERE YÜZDE 100 UYULMALI'
Destici, önümüzdeki 1 ayın oldukça önemli olduğunu kaydederek, "Bu bir ay içerisinde mümkün olduğu kadar bütün vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları, şayet çalışıyorlarsa işleri süratle yapıp eve dönmeleri ve kurumda çalışıyorlarsa yine burada da işlerini yaptıktan sonra mesailerinin bitiminde yine evlerine dönmeleri ve dışarıya çıktıkları süre içerisinde de mutlaka ama mutlaka Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine yüzde 100 uymaları zorunludur" dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS