Kepez'in kadınları üretirken kazanacak

Kepez'in kadınları üretirken kazanacak
Kepez'in kadınları üretirken kazanacak

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ'de kadınlara yönelik açılan Mesleki Eğitim Kursu, üretirken kazandıracak. İş garantili kurs sonunda, Türkiye'nin sembollerinin yer aldığı hediyelik süs eşyaları artık Kepezli kadınların elinden çıkacak.


Kepez Belediyesi'nin 'Kariyer İş Geliştirme Merkezi', meslek edinmek isteyenlere ve iş arayanlara kapılarını aralamaya devam ediyor. Kepez Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 'Mesleki Eğitim Kursu' açıldı. Kadınlara yönelik açılan iş garantili kurs sonunda isteyen kursiyerler evinden çalışabilecek, isteyenler ise kazandığı iş tecrübesini başka kursiyerlere aktarma imkanı bulacak. Haftanın 5 günü, 17 gün devam edecek eğitimler 25 kişilik gruplar halinde 3 ay sürecek.


EL BECERİLERİ KAZANÇ KAPILARI OLACAK


Mesleki Eğitim Kurslarında, eğitim alan kadınlara iş garantisi de sağlanacak. Kurs sonunda yetiştirilen 5 kursiyer atölyelerde İŞKUR tarafından istihdam edilirken, diğer kursiyerler de evlerinde, ya da yine atölyelerde ürettikleri her üründen kazanç sağlayacak. Mesleki Eğitim Kursunda ev süs eşyalarından turistik süs eşyalarına kadar birçok el emeği ürün yapılacak. İstanbul'un Kız Kulesi'nden, Galata Kulesi'ne, Antalya'nın Saat Kulesi'nden Hıdırlık Kulesi'ne kadar Türkiye'nin sembollerinin yer aldığı hediyelik süs eşyaları artık Kepezli kadınların elinden çıkacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS