'Menopoz Okulu' öğrencileri sertifikalarını aldı

'Menopoz Okulu' öğrencileri sertifikalarını aldı
'Menopoz Okulu' öğrencileri sertifikalarını aldı

ANKARA, (DHA)-ALTINDAĞ Belediyesi 'Menopoz Okulu' öğrencileri mezun oldu. 5 hafta süren eğitim programına katılan ve menopoz konusunda bilinçlenen Altındağlı kadınlar, sertifikalarını aldı.


Altındağ Belediyesi'nin Türkiye'de bir ilki hayata geçirerek başlattığı 'Menopoz Okulu' mezunlarını verdi. Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ebelik Bölümü iş birliğiyle düzenlenen 'Menopoz Okulu', Altındağlı kadınlardan büyük ilgi gördü. Gülpınar Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde, 'Menopoz Okulu' programını başarıyla tamamlayan üyeler, sertifikalarını aldı. Yardımcı Doç. Dr. İlknur Gönenç ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gülsüm Ançel'in de katıldığı sertifika töreni, renkli anlara sahne oldu.


5 HAFTALIK EĞİTİM


Menopoz Okulu'nda, Altındağlı kadınlara menopoz hakkında bilinmesi gerekenler anlatıldı. 5 hafta süreyle kadınlara, menopoz dönemi, menopoz yaşını etkileyen faktörler, menopoz döneminin evreleri ve özellikleri, menopoz döneminde sık görülen rahatsızlıklar ve baş etme yöntemleri, kronik hastalıkların seyri, menopoz döneminde koruyucu sağlık uygulamaları, takip ve tedavisi, kadınlık kanserleri, kadın sağlığı için önemli tarama testleri, menopozda sağlıklı yaşam davranışları, yaşlı güvenliği, ev kazalarını önleme ve ilkyardım uygulamaları gibi önemli konular hakkında bilgi verildi. 


'BİLMEDİKLERİMİ ÖĞRENDİM'


Menopoz Okulu'nda eğitimlere katılan ve 5 haftalık eğitim sonrasında sertifika almaya hak kazanan Gülpınar Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Gülhan Avan, Menopoz Okulu programının çok verimli geçtiğini söyledi. Avan, "Bu program sayesinde 5 hafta boyunca önemli konular hakkında bilgi sahibi oldum. Bilmediğim çok şey varmış, yanlış bildiklerim varmış. Doğrularını öğrendim. Bildiklerimi çevremle paylaşıyorum, arkadaşlarıma da anlatıyorum. Bize bu imkânları sunan herkese çok teşekkür ederim" dedi. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS