Tekvando camiası iftar yemeğinde buluştu

Tekvando camiası iftar yemeğinde buluştu
Tekvando camiası iftar yemeğinde buluştu

ANKARA/DHA


Tekvando camiası, Türkiye Tekvando Federasyonu'nun Ankara'da düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ankara'daki bir otelde verilen iftar yemeğine, Danıştay Üyesi Hasan Odabaşı, Yargıtay Üyesi İbrahim Temur, Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Hüseyin Türkoğlu, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Parlak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı Hakan Bebek, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Remzi Ay, Sofya Büyükelçiliği Başkatibi Ulvi Darendeli, Adalet Bakanlığı Danışmanları Muammer Namazcı, Vedat Ali Tektaş, Abdülvahap Darendeli, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtır, Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri, MHK Üyeleri ile Ankara, Aksaray, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Kırşehir, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Zonguldak, Kahramanmaraş ve Sivas illerinden antrenör, hakem ve sporcular ile çok sayıda davetli katıldı.

"BİR TEKVANDOCU HER ŞEYİ KIRAR AMA KALP KIRMAZ"

Gecede bir konuşma yapan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Şahin, "Kutsal günler kırgınlıkların, sıkıntıların giderildiği, kardeşliğin, hoşgörünün, sevginin, barışın bir araya getirildiği zamanlardır. Bir tekvandocu her şeyi kırar ama kalp kırmaz" ifadelerini kullandı. Şahin, "Önümüzde çok önemli bir dünya şampiyonası var. Sporcularımızın en iyi sonuçları alacağına inanıyoruz. Asıl hedefimiz ise 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları. Burada bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı dinletmek en büyük hedefimiz" ifadelerini kullandı. 

Gecede ayrıca Çorum Ulusal Hakemlerinden Feyyaz Bayrak, Başkan Şahin'e Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Başkanı Dr. Chungwon Choule ile çekilmiş bir fotoğrafının halıya işlenmiş bir tablosunu hediye etti. Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS