hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Aykut Çakmaklı oldu

  TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Aykut Çakmaklı oldu
  expand

  TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Aykut Çakmaklı oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ANKARA, (DHA)-TÜRKİYE Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu, 19 Kasım’da Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde, Aykut Çakmaklı ilk turda 63 oyla Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
  Genel Kurula, ATO Başkanı Gürsel Baran ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım’ın yanı sıra İstanbul, Ege, Eskişehir, Bursa’dan yaklaşık 200 TÜGİAD üyesi katıldı. Tek liste ile gidilen seçimde, Aykut Çakmaklı, ilk turda 63 oy alarak TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Çakmak, konuşmasında Türkiye’nin dünyanın en büyük 20 ekonomisinin arasında yer aldığına dikkat çekerek, “Yerel potansiyeli en iyi şekilde değerlendiren, dünyaya entegre olmuş, verimli, üretken, sürdürülebilir kalkınma ilkelerinin geçerli olduğu yüksek katma değerli bir ekonomiye ulaşmak bu dönemde yine en önemli gücümüz. TÜGİAD ailesi olarak bu muazzam ülkenin, Türkiye ekonomisinin çok iyi harmanlanmış bir aynasıyız. Attığımız her adımın bu ülkenin geleceğine yatırım olduğuna yürekten inanıyoruz. TÜGİAD’ın gençlerinde iş var, onlar Ankara’nın ve Türkiye’nin geleceği olacak” dedi.
  ‘DÜNYADAKİ DEĞİŞİMİN FARKINDAYIZ’
  Genç iş insanları olarak dünyadaki değişimin farkında olduklarının altını çizen Çakmaklı, “İçinde fırsatları da barındıran değişim ortamında, yeni başarı hikayeleriyle ülkemizi güçlendirecek potansiyele sahibiz. Geçmişten gelen birikimimizi, geleneğimizi yenilikle birleştiriyoruz. Yüksek teknolojiye dayalı katma-değerli üretim yapılarıyla, yenilikçi iş modellerinin birleştirilmesine dayanan anlayışla, üretmeye devam ediyoruz. Ankara şubemizin üyeleri arasında da 60 yıldan fazla süredir üretim yapan, dünya pazarlarına ihracat yapan sanayicilerimiz, daha genç ama büyük potansiyeliyle fark yaratmış şirketlerimiz var” diye konuştu.
  TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım konuşmasında, “TÜGİAD 40 yıla yakın bir geçmişiyle 60’dan fazla sektörde 400 bin kişiye istihdam sağlıyor. Ayrıca ekonomiye 25 milyar dolardan fazla ihracat katkısında bulunuyor ve Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın (GSYİH) yüzde 8’ini oluşturuyor” derken, ATO Başkanı Gürsel Baran, gösterdikleri uzun çabalar sonucu, Ankara’dan Gordion Antik Kenti ve Arslanhane Camisi’ni, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil etmeyi başardıklarını vurguladı. Baran, “UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdikten sonra Gordion Antik Kenti’ni ziyaret edenlerin sayısı hızla arttı. Bu Polatlı ilçemizin ve şehrimizin ekonomisine önemli bir katkı anlamına geliyor. Ankara üstü örtülü bir hazine ve bu örtüyü kaldırma niyetindeyiz. TÜGİAD’ın bu konuda destek vereceğine eminim” diye konuştu.
  Aykut Çakmaklı başkanlığındaki yeni TÜGİAD Ankara Yönetim Kurulu’nda ise Ekrem Mert Terzioğlu, Akif Can Uman, Egemen Ünal, Necati Ekiz, Mustafa Kadooğlu, Filiz Erol, Hakan Metin, Ersin Küçükparmak, Serhat Güneş, Anılcan Özdemir, Çimen Yıldırım Doğan, Rıfat Şahin, Burcu Uygur Özer, Heval Aytin, İbrahim Cangül, Özgür Çetinkaya, Eray Görücü, Doğukan Yalı, Furkan Çınar, Muhammed Türkdili, Melda Şengil, Arda Özkul, Hakan Şahin, Özkan Arık, Selen Meşe, Dilan Peker, Levent Kösen, Turcel Orman ve Aziz Orcun Orhan yer aldı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow