Tenisteki başarı burs getirdi

Tenisteki başarı burs getirdi
Tenisteki başarı burs getirdi

ANKARA, (DHA)- ANKARA'da Mehmet Murtaza (10) ve Ahmet Bera Kundakçı (12) kardeşler, teniste elde ettikleri birçok başarı sayesinde eğitim bursu kazandı.
Kundakçı kardeşler 5 yıl önce Zonguldak'ta babaları beden eğitimi öğretmeni ve tenis antrenörü Mustafa Kundakçı öncülüğünde tenise başladı. Daha sonra Ankara'ya taşınan Kundakçı kardeşler, kısa sürede kendilerini geliştirerek, katıldıkları turnuvalarda birçok başarı elde etti. İki kardeş Ankara'nın yanında Antalya, İzmir, İstanbul gibi kentlerdeki turnuvalarda kendi yaş gruplarında birincilikler elde etti. Mehmet ve Ahmet, bu başarıları sayesinde özel bir kolejden eğitim bursu kazandı. Kolejde eğitime başlayan iki kardeşin tenisteki başarısı, okulda diğer öğrencilere de örnek oldu. Okulda ders aralarında tenis oynayan Mehmet ve Ahmet'i, arkadaşları ilgi ile izliyor.
'HEDEFİM MİLLİ TAKIM'
Mehmet Murtaza Kundakçı, tenis branşının çok daha fazla insan tarafından sevilmesini istediğini söyleyerek, "Hedefim 12 yaş milli takımında milli takımında olmak. Ankara Tenis Kulübü, Antalya, İzmir, İstanbul gibi sayılı yerlerde birinciliğim var. Hem tenisimi oynamak hem okulumda olmak güzel. İkisini birden götürmek zor oluyor; ama götürmek için uğraşıyoruz. Burada olmak bana iyi hissettiriyor. Mutluyum. Okul çok güzel ve Spor yapmayı çok seviyorum" diye konuştu.
Ağabeyi ile çok uyumlu olduklarını belirten Mehmet, "Ağabeyimm benim yarım. Benim başarılarımın yarısı onun. Bana çok yardımcı oluyor. Babam da bize çok yardımcı oluyor, ona da teşekkür ediyorum. Roland Garros'ta double finali ve Amerika Açık'ta final oynamak isterim. Şu an ikimiz doublea katılamıyoruz, yaşımız yetmiyor. Ocak'tan sonra beraber katılabileceğiz" ifadelerini kullandı.
'SPORCU BURSLARI DEVAM EDECEK'
Okul müdür Tuğba Koç Erciyas da, "Biz eğitimciler her zaman şunu düşünürüz; 'Bir çocuk çift kanatlı nasıl yetişir?' 'Tenis oynarsam akademik başarım geriye gider mi?' ya da 'Akademik başarıyı seçersem teniste geriye gider miyim?' gibi kaygılar çocuklarda çok fazla var. Biz bu kaygılardan yola çıkarak çocukları bu konuda destekleyebilir miyiz, iki kanalda da yardımcı olabilir miyiz hayaliyle yola çıktık. Genç bireylerin başarıları gelecek nesillere örnek olacaktır. Okulumuzda ileriye dönük sporcu bursları ve destekleri devam edecek. Bu sayıyı her geçen gün de arttırmayı düşünüyoruz. Çünkü pırıl pırıl gençler. İki alanda da ilerlesinler istiyoruz. Bu alanda projelerimiz var. Alfa Spor Kulübü'nü kurduk. Kulübümüz faaliyette şu an. Kulüple birlikte de çocuklarımızı daha ileriye taşıyacağız" diye konuştu.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS