'TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı' 26 Ocak'ta başlıyor

'TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı' 26 Ocak'ta başlıyor

ANKARA, (DHA)- TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) pandemi süreci ile birlikte önem kazanan dijitalleşmeyi ve bu alandaki gelişmeleri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi'ne (KOBİ) aktarabilmek için 26-27 Ocak 2021 tarihlerinde Dijitalleşme Sanal Fuarı düzenleyecek.
TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, gerçekleştirilecek Dijitalleşme Sanal Fuarı ile girişimcilerin dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlamalarının amaçlandığı belirtildi. Fuar kapsamında, telekomünikasyon ve e-ticaret sektöründen 100'e yakın şirketin stant açacağı ifade edilen açıklamada, "Hedef, KOBİ'lerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgiye erişmeleri, gerekli araçları tanımaları ve potansiyel işbirliklerini geliştirmeleri. Fuar, 26-27 Ocak 2021 tarihlerinde internet ortamında gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler sanal fuarda tüm stantları gezebilecek, firma yetkilileri ile yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletişime geçebilecek. İki gün sürecek etkinlik esnasında gerçekleşecek B2B toplantıları ile KOBİ'lere dijitalleşme araçları daha yakından tanıma fırsatı sunulacak. Ayrıca, 'Ekonomide Dijital Dönüşüm', 'Yeni Normal: Dijitalleşme Paneli', 'Yazılım Sektörünün Uluslararası Rekabette Konumlanması', 'Dijitalleşmenin Anahtarı: 5G ve Nesnelerin İnterneti' başlıklı webinarlar olacak. Ziyaretçilerle 'yazılım', 'e-ticaret' ve 'telekomünikasyon' sektörlerinde dijitalleşme ve bu sektörlere yönelik dijital dönüşüm örnekleri paylaşılacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak" denildi.
KOBİ’LERE ‘DİJİTAL TEKNOLOJİLERİ KULLANIN’ ÇAĞRISI
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da, "Pandemi ile birlikte şirketler için yeni bir dönem başladı. Ticaretin devamı etmesi için dijitalleşme bir zorunluluk haline geldi. Şirketlerimiz de bu dönemde hızla teknolojik dönüşüme ayak uydurmaya başladı. Bu dönüşümü gerçekleştiren her sektörden ve ölçekten şirketler yeni müşterilere ulaşırken verimliliklerini de arttırdı. TOBB olarak özel sektörünün yeni ekonomiye daha hızlı uyum sağlaması için çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Şimdi de TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı'nda teknoloji şirketlerimizle KOBİ'lerimizi bir araya getiriyoruz. Tüm üyelerimizi bu etkinliğe davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS