Tasarladığı çantanın geliri ile kütüphane kurdu

Tasarladığı çantanın geliri ile kütüphane kurdu
Tasarladığı çantanın geliri ile kütüphane kurdu

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın torunu Fethi Can Yaşar, tasarladığı 'Fethy' marka çantaların satışından elde ettiği gelirle, Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki Kızıklı köyünde bulunan Hacı Mehmet Yaşar İlköğretim Okulu bünyesinde kütüphane kurdu.

Açılışa, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl de katıldı. Başkan Yaşar, "Sağlıklı insan, sağlıklı eğitimden geçer. Bunun için rahmetli babam adına yaptırdığımız okulda, onun torununun bir kütüphane açması, bunu düşünmesi ve ağabeyimin ismini buraya vermesi onur verici bir duygudur. Biz, kökümüzü unutmadık. İnşallah onlar da unutmaz" dedi.

'EĞİTİMDEKİ FIRSAT EŞİTLİĞİNİ DESTEKLİYORUZ'

Tasarladığı çantaların geliriyle kütüphane yaptırarak, hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Fethi Can Yaşar da, şunları kaydetti:

"Benim için büyük bir hayaldi, hayalimi gerçekleştirmiş olduğum için büyük bir mutluluk yaşıyorum. Bir çanta markası tasarladık. Bu çanta markasının akabinde de bir sosyal sorumluluk projesi yaptık. Çantaların tüm satış gelirlerini eğitimdeki fırsat eşitliğini desteklemek adına kullandık. Kızık köyümüzün bu güzel okuluna mükemmel bir kütüphane kazandırdık. İnşallah devamı da gelir. Kütüphaneyi dedemin ağabeyi 'Ahmet Yaşar' adına yaptırdık. Kendisi eğitime ve güzel insanlara değer veren bir insandı. Kendisini de bu vesileyle anmış oluyoruz."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS