TEV'den üniversite öğrencileri yararına konser

TEV'den üniversite öğrencileri yararına konser
TEV'den üniversite öğrencileri yararına konser

ANKARA, (DHA)- TÜRKİYE Eğitim Vakfı (TEV), Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde 'Müzik Seni Seçti 1' adlı yardım konser düzenlendi. Konserden elde edilen gelir, öğrencilere öğrenim bursu olarak sağlanacak.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen konsere, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar'ın yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı. İlki gerçekleşen yardım konserinin geliri, TEV bünyesinde yeni kurulan müzik fonuna aktarılarak, üniversitede müzik eğitimi gören ve konservatuarda okuyan öğrencilere öğrenim bursu oldu. Konserde tamamen gönüllülük esası ile sahne alan Ayşe Taş, Cemile Karabulut, Çiğdem Kırankaya Gürdal, Nazlı Kanaat, Seçil Ak Kutlu, Coşkun Açıkgöz, Hasan Eylen, Kadri Şarman, Suat Yıldırım ve Turgut Karadeniz’den oluşan 10 dev ses, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Türk sanat müziğinin seçkin eserlerinin seslendirildiği konserin sunuculuğunu ise, Ülgen Özalp yaptı. Konser sonunda projeyi destekleyen kişi ve kuruluşlara teşekkür sertifikası verildi. Projeye maddi olarak destek veren 95 yaşındaki Nezahat Aksel ile gönüllü olarak sahne alan sanatçılara ise, sertifikalarını Başkan Yaşar takdim etti.

Böyle bir konsere ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Başkan Yaşar, "Bu konserin bilet geliri müziğe gönül vermiş öğrencilere gidecek. Eğitime destek vermek, geleceğe, barışa, sevgiye, üretime, adaletli bir ülkenin yapılaşmasına destek vermek demektir. Yenimahalle'de bu anlayışla çalışıyor, eğitime destek oluyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlar sayesinde ülkemizi ileri noktalara taşıyabiliriz. Bu da ancak eğitimle olur" dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS