Yenimahalle Belediyesi bütçe uzmanı

Yenimahalle Belediyesi bütçe uzmanı
Yenimahalle Belediyesi bütçe uzmanı

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamında yapılandırmaya girmemiş belediyeler arasında yerini aldı.

Gelir ve giderleri hesap ederek 2009 yılından bu yana denk bütçe ile hareket eden Yenimahalle Belediyesi, bütçe uzmanlığını ele aldı. Yenimahalle Belediyesi, 10 yıl içerisinde bütçede olağanüstü bir performans göstererek, yüzde 200’e yakın artış gerçekleştirdi. Denk bütçe doğrultusunda çalışmalarına titizlikle devam eden Yenimahalle Belediyesi’nin kamu kurum ve kuruluşu ile personeline vadesi geçmiş borcu da bulunmuyor.

Yenimahalle Belediyesi, ilçe alanlarının yüzde 40’a yakını, çıkarılan bir yasa ile bölünerek Çankaya ve Etimesgut ilçelerine eklenmesinin ardından gelir kaynaklarında yüzde 40 oranında bir azalma olmasına rağmen; 2008 yılı sonu itibariyle gerçekleştirilen toplam 151 milyon 496 bin 216 lira 85 kuruş bütçe gelirini, 2018 yılı sonu itibariyle  421 milyon 746 bin 730 liraya çıkararak 10 yıllık dönemde bütçede yüzde 178 oranında artış sağladı. Artıştan kaynaklı bütçe geliri, belediyenin yatırım harcamalarında kullanılarak Yenimahallelilerin istifadesine sunuldu.

'İSTİKRARLI ADIMLARLA İLERLİYORUZ, BÜTÇEMİZİ KORUYORUZ'

Vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için bütçe belirlediklerini söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kaynakları en etkili şekilde kullanarak vatandaşlara hak ettikleri hizmeti sunmak için elimizden geldiğince dikkatle çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu 10 senede Yenimahalle’nin 60 yıllık tarihinde yapılanın kat kat fazlası yatırım yaptık. Halkımızın mutluluğunu ve refahını gözeterek ilçemize kalıcı eserler bıraktık. Bütçemizde açık vermedik kamu kurumlarına borcu olmayan tek belediye olduk. Bizden önce olan borçları da kapattık. 2019 yılı bütçesini de yine sağlam adımlarla hazırladık. Torba yasaya girmeyen, denk bütçe yapabilen Ankara’daki tek belediyeyiz” dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS