Yenimahalle'de LÖSEV semineri

Yenimahalle'de LÖSEV semineri
Yenimahalle'de LÖSEV semineri

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın (LÖSEV) 'Belediyeler LÖSEV ile Bilinçleniyor' çalışması kapsamında, kanser hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen eğitim seminerine ev sahipliği yaptı.
LÖSEV sorumlusu Macide Ercan tarafından, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Barıştepe Kurs Merkezi'nde, kansere karşı farkındalık uyandırmak amacıyla düzenlenen bilgilendirme seminerinde, kansere karşı korunma yolları, sağlıklı beslenmenin ve Spor yapmanın kanserle mücadelede önemine vurgu yapıldı. YENİMEK Barıştepe Kurs Merkezinde başlayan farkındalık seminerleri, 3-27 Mart tarihleri arasında Kaletepe, Ata, Meydan, Karşıyaka, Uğrak, Gazi, Yakacık, Ergazi, Serhat Kurs Merkezi gibi 19 YENİMEK noktasında ilçe sakinleri için düzenlenecek.
Ülkemizde her yıl binlerce yeni kanser tanısının konulduğunu söyleyen Ercan, "LÖSEV olarak 42 bini aşkın kanser hastasına sosyal ve psikolojik katkının yanında tedavi desteği veriyoruz. LÖSEV gönüllüleri ve bağışçılarının katkısıyla ulaştığımız hasta ve hasta yakını sayısı her gün çoğalıyor. 'Belediyeler LÖSEV ile Bilinçleniyor' projesi kapsamında 'Yenimahalle LÖSEV ile Bilinçleniyor' adlı eğitim seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerlere Barıştepe Kurs Merkezi'nde başladık. Kanser konusunda toplumu bilinçlendirmek adına yıllardır bize destek olan Fethi Yaşar'a teşekkür ediyoruz" dedi.
YENİMEK kursiyerlerinin katıldığı farkındalık seminerinde gönüllülük esasının öneminden de bahseden Ercan, "YENİMEK merkezlerinde kursiyerlerin ürettiği el emeği ürünler ilk olarak İstanbul ve Ankara'da açtığımız, Türkiye'nin birçok şehrinde yıl içerisinde açılışını yapacağımız 'LÖSEV İyilikler Çarşısı'nda 20 bin kanser hastasına maddi, eşya ve gıda yardımı sağlayacak. YENİMEK ürünleri 'LÖSEV Emek Atölyesi' projesiyle hastalarla buluşacak. Türkiye'de her yıl 200 bin yeni kanser vakası yaşanıyor. Bu derece tehlikeli boyuta ulaşan kanser hastalığını yenmek amacıyla yapılması gerekenleri toplumumuza anlatmak zorundayız. İhtiyacı olana yardım etmek ve gönüllü olmak bizim kültürümüzde var. Amacımız kanser hastalarına ve yakınlarına ulaşmak, gereken desteği sağlamak ve kanser hastalığı konusunda farkındalık yaratmak" diye konuştu. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS