Yenimahalle'den Elazığ'a mektup

Yenimahalle'den Elazığ'a mektup
Yenimahalle'den Elazığ'a mektup

ANKARA, (DHA)- ELAZIĞ’da meydana gelen 6,8'lik depremin ardından Yenimahalle'de yardım seferberliği başlatıldı. Belediye ekipleri tarafından paketlenen yardım kolilerinden çıkan mektuplar ise, duygulandırdı.

Yenimahalle Belediyesi'nin başlattığı destek çağrısı üzerine harekete geçen Yenimahalleli vatandaşlar battaniye, kıyafet, çocuk bezi, kuru gıda malzemesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok insani ihtiyaç malzemesini belediye yetkililerine teslim etti.

MİNİK YARDIMSEVER BOZUK PARALARINI YOLLADI

Biriktirdiği bozuk paralarını ve oyuncağını gönderen minik Elanur Özdemir'in mektubunda şu ifadeler yer aldı; "Sizi Seviyorum. Üzüldüm. Size hediye gönderiyorum." Ayrıca 1,5 yaşındaki oğlunun oyuncaklarını depremzede çocuklara gönderen bir anne ise, oğlu Levent Ege adına şunları kaydetti: "Henüz 1,5 yaşındayım. Bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Kabul ederseniz çok mutlu olurum. Her zaman dualarımızdasınız. Allah yar ve yardımcınız olsun."

Asgari ücretle çalıştığını ifade eden bir vatandaş yazdığı mektupta şunları kaydetti: "Asgari ücretle çalışan birisiyim, pek param artmıyor. Ama en azından siz daha az üşüyesiniz, sıcaklığınızı bir nebze olsun artırabilesiniz diye temiz, yıkanmış kıyafetlerimden gönderiyorum."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS