Yenimahalle'nin öğretmenlerine 'Sıfır Atık Semineri'

Yenimahalle'nin öğretmenlerine 'Sıfır Atık Semineri'
Yenimahalle'nin öğretmenlerine 'Sıfır Atık Semineri'

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında ilçede bulunan okullarında çalışan öğretmenlere atık türleri ve geri dönüşümleri konularında seminer verdi.

Yenimahalle Belediyesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarını azaltılması ve atıkların geri kazanılması için 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen seminere, anaokulundan liseye kadar Yenimahalle'nin tüm eğitim kurumlarından öğretmenler ve okul idarecileri katıldı. Seminerde ÇEVKO Ankara Atık Yönetim Şefi Murat Koruk, TAP Ankara Sorumlusu Abdullah Ömür ve TÜBİSAD Çevre Mühendisi Bengisu Evrensel bilgi verdi. Seminerde gelecek nesillere temiz, güvenli ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için israfı önlemenin, atıkları kaynağında ayırarak geri dönüştürmenin bütün herkesin sorumluluğu olması gerektiği belirtilerek, atık türleri ile ilgili paylaşımlarda bulunuldu.

Konuşmaların ardından Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) Yenimahalle Belediyesi’ne, e-atık erişim ve farkındalık oluşturma faaliyetlerinde Türkiye genelinde en etkin 6 belediye arasında yer aldığı için  teşekkür plaketi takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS