YENİMEK kursiyeri, Yeşilay'ın 1'incisi oldu

YENİMEK kursiyeri, Yeşilay'ın 1'incisi oldu
YENİMEK kursiyeri, Yeşilay'ın 1'incisi oldu

ANKARA, (DHA)- YEŞİLAY'ın 'Uyuşturucu Madde Bağımlılığı' temasıyla düzenlediği, 'Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması'nda, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Senaryo Yazarlığı kursiyeri Yener Şentürk 1'inci oldu.

Yeşilay'ın tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığına yönelik düzenlediği 'Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Bin 600 senaryonun arasından 1'ncilik almaya hak kazanan YENİMEK kursiyeri Yener Şentürk, büyük ödül olan 15 bin liranın da sahibi oldu. Şentürk, yarışma sonuçlarının açıklanmasının ardından, YENİMEK'in Senaryo Yazarlığı Öğretmeni Serdar Çetinkaya ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti. Senaryo yazmayı öğrenmeyi çok istediğini ifade eden Şentürk, "YENİMEK'te aldığım derslerle kendimi senaryo yazma konusunda çok geliştirdim. Yeşilay'ın senaryo yarışmasına katıldım ve 1'inci oldum. Bu yolda kurslar açarak hayallerimizi gerçekleştirmemize vesile olan Başkanımız Fethi Yaşar'a teşekkür ediyorum" dedi.

YENİMEK'in, 2009 yılında 6 kurs merkezi ve 45 branşla eğitim hayatına başladığını hatırlatan Başkan Yaşar da, "Bugün 20 kurs merkezinde, 110 branş ve 300’e yakın uzman eğitmenimizle hizmet veriyoruz. YENİMEK sadece hobi kursu değil aynı zamanda meslek edindirme kurslarıdır. Kursiyerlerimizin başarısı bizleri mutlu ediyor. Yener Bey’i tebrik ediyorum. Kendisiyle gurur duydum. Başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS