3. Antalya Akra Caz Festivali biletleri satışta

3. Antalya Akra Caz Festivali biletleri satışta
3. Antalya Akra Caz Festivali biletleri satışta

 

ANTALYA, (DHA) - CAZ müziğin ünlü isimleri, 3. Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverle buluşuyor. Bu yıl Antalya'da üçüncüsü düzenlenecek festival, modern ve klasik cazın yanı sıra, caz müziği, funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlanan, renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Haziran ayında yapılması planlanan fakat pandemi önlemleri kapsamında uluslararası seyahat engelleri gibi nedenlerle ertelenen 3. Antalya Akra Caz Festivali, 26 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında, Akdeniz'in ve Beydağları'nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels'in açıkhava sahnesinde gerçekleşecek.
Türk Hava Yolları'nın ulaşım sponsoru olduğu, Akra Hotels tarafından düzenlenen festivalin biletleri, yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişelerinde ve biletix.com adresinde satışta. 3. Antalya Akra Caz Festivali'nin tek konser biletleri 120 TL'den, tüm konserleri kapsayan kombine biletleri ise 400 TL'den Biletix gişelerinden ya da www.biletix.com adresinden alınabilir.
Festivaldeki etkinlikler numarasız oturma düzeniyle gerçekleşecek. Festival tarihine kadar ayakta etkinliklere izin verilmesi ile ilgili genelge çıkması durumunda etkinlikler, genelgedeki şartlar doğrultusunda geçmiş yıllarda olduğu gibi ayakta gerçekleşecek.
FESTİVAL KARSU İLE BAŞLIYOR
Festival üçüncü yılına kendine has yorumu, renkli ve güçlü sesiyle beğeni toplayan, Hollanda'da yaşayan Türk kökenli sanatçı Karsu ile başlıyor. 26 Eylül'deki açılış gecesinde caz, blues, funk ve etnik ritimleri birleştirdiği bestelerini seslendirecek Karsu'nun yanı sıra Akra Jazz Band de sahne alacak.
Gitar sanatçısı Önder Focan ve Şallıel Kardeşler, Önder Focan besteleri ve bazı Türk müziği parçalarının 'funkjazz' yorumundan oluşan funky ve enerjik ritimlere sahip 'Funkbook' projesiyle 30 Eylül'de sahnede olacak.
'SonicBoom', müzikseverlerin yakından tanıdığı dört başarılı isim, Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (tuşlu çalgılar), Alp Ersönmez (bas gitar) ve Volkan Öktem'in (davul) bir araya gelmesiyle, 2019 yılında kuruldu. 'SonicBoom' projesi 2 Ekim'de dinleyenlerle buluşacak. 
Akustik bir caz manouche grubu olan Flapper Swing, 1920'li ve 30'lu yılların caz standartlarını seslendirecekleri 'Swing Gecesi' ile 3 Ekim akşamı izleyenlere festivalin en renkli konserlerinden birini yaşatacak. Gecede Flapper Swing'e, swing döneminin muhteşem danslarıyla 'Swing Dance Antalya' eşlik edecek.
'İstanbul Sessions' projesiyle İstanbul'un dinamik renklerini sunmaya devam eden İlhan Erşahin, sevilen parçaları ile 7 Ekim'de, grubuyla festival sahnesinde olacak bir diğer isim.
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, üçüncü yılında da festivali yalnız bırakmıyor. 8 ve 9 Ekim tarihlerinde iki konser ile sanatseverle buluşacak olan sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü Antalya'da ilk kez dinleyenlerle buluşacak. Fazıl Say şarkılarını, güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan yorumlayacak. Vurma sazlarda Aykut Köselerli, viyolonselde Jamal Aliyev eşlik edecek.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS