Ahtapot ile sualtı dostluğu

Ahtapot ile sualtı dostluğu
Ahtapot ile sualtı dostluğu

 


İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - TURİZM kenti Antalya'da yaz sezonu hazırlıkları hızlandı. Sahillerdeki otel iskelelerinin bakımları için dalan balıkadam Ali Yardan, sualtında ahtapot ailesiyle karşılaştı.


Antalya şehir merkezi başta olmak üzere turistik ilçelerdeki oteller, sezon için sahil düzenlemelerine başladı. Balık adamlar su altındaki iskele demirlerini restore ederek çalışmalara katılıyor. Bu çalışmalar sırasında sualtı yaşamının eşsiz görüntülerine de rastlamak mümkün. Antalya'da yaşayan balık adam Ali Yardan, dalışları sırasında sık sık sualtı canlılarıyla karşılaştığını eşsiz görüntüler ortaya çıktığını söyledi. Yaz sezonu için otellerin hazırlıklarını hızlandırdığını belirten Yardan, plaj ve iskelelerin restorasyonu için çalıştıklarını hatırlattı.


Otel iskelelerinin demir direklerinin sualtına çakılı olduğunu söyleyen Yardan, "Sezon öncesi iskelelerin bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Antalya ve çevresindeki sualtı yaşamını bu çalışmalarımız sırasında görüyoruz. Yüzlerce balık türü etrafımızda dolaşıyor. Son dalışım da bir ahtapot ailesi ile karşılaştım. Uzun süre birlikte oyun oynadık. Benden ayrılmak istemedi. Ellerime tutundu. Sonra ailesiyle birlikte usul usul yüzerek yanımdan uzaklaştı" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS