AKM'de 'Latin Caz' rüzgarı

AKM'de 'Latin Caz' rüzgarı
AKM'de 'Latin Caz' rüzgarı

 


Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), Antalyalı müzik severleri 'Sevgililer Günü'ne özel 'Latin Caz Programı'nda buluşturdu, caz müziğiyle neşeli bir akşam yaşandı.


Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde orkestrayı ADSO Şefi ve Müzik Direktörü Oğuzhan Kavruk yönetti, son dönemin en güçlü kadın vokallerinden biri olarak gösterilen Dilek Sert Erdoğan ile Erdem Özkan solist, Can Kıyıcı (Conga), Mehmet Arslan (Cimbal), Ali Erol (Alto Saksafon), Cem Güngör (Trombon), Keily Fidel Riquelme (Trompet), Gökhan Över (Kontrabas), Nejdi Şimşek (Piyano) vokalist olarak sahnedeki yerlerini aldı.


İlginin yoğun olduğu konserde sahne ışık efektleriyle renklendirildi, solist ve vokalistler orkestra eşliğinde içerisinde 'aşk' ve 'sevgi' temaları bulunan Latin müziğinin en seçkin örneklerini seslendirdi, AKM caz müziğiyle çınlatıldı.


Salonu dolduran, boş koltuk kalmayınca da basamaklarda oturan izleyici keyifli, neşeli, renkli dakikalar yaşadı. Konuk solist ve vokalistler, orkestra dakikalarca alkış yağmuruna tutuldu, grup üyelerine, orkestra şefine çiçekle teşekkür edildi.


ADSO'nun 21 Şubat Cuma akşamı saat 20.30'da gerçekleşecek konserinde de dünyaca ünlü piyano sanatçısı Raul Da Costa piyano severlerle birlikte olacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS