Alanya'da 23 Nisan coşkusu

Alanya'da 23 Nisan coşkusu
Alanya'da 23 Nisan coşkusu

 


ALANYA, (DHA) - ANTALYA'nın Alanya ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.


Alanya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Alanya Kültür Merkezi'nde 6 ülke ve 8 kardeş şehirden 120 misafirin katılımıyla kutlandı. Alanya Belediyesi önderliğinde Alanya Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle bu yıl ikincisi organize edilen, Türkiye'deki en kapsamlı ilk ve tek çocuk festivali 'Alanya Uluslararası Çocuk Festivali' de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan programlar eşliğinde renkli görüntülere sahne oldu. Alanya Kültür Merkezi'ndeki programlara Kaymakam Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er de katıldı.


BAŞKAN YÜCEL: TÜM HİZMETLERİMİZ GENÇLİĞE


Programın açılışında katılımcılara hitap eden Başkan Yücel, "Bugün bizler için oldukça anlamlı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Bütün ümidim gençliktedir' diyerek dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı Alanya'da, 6 farklı ülkeden yüzlerce öğrencimizin katılımıyla kutluyor olmak son derece mutluluk verici. Bizler de Alanya Belediyesi olarak çocuklarımıza ve onların eğitim öğretim hayatına verdiğimiz önemi gerek sosyal projelerimiz gerekse yatırımlarımızla her zaman gösteriyoruz, geleceğimize yatırım yapıyoruz. Şu anda Kültür Merkezimizde temasını 'sevgi' olarak belirlediğimiz Türkiye'de ilk ve tek olan Alanya Uluslararası Çocuk Festivalimizi gerçekleştiriyoruz. Alanya bu anlamda çok şanslı ve ayrıcalıklı bir şehir olma yönünde hızla ilerliyor. Bu vesileyle tüm Alanya halkını festival çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılmaya davet ediyorum" dedi.


BAŞKAN YÜCEL VE ÇOCUKLAR PASTA KESTİ


Kardeş şehir ve çevre okullardan gelen öğrencilerin müzik, dans, karate ve akrobasi gösterileri eşliğinde geçen programın ardından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencilerle birlikte 2. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali pastasını kesti. Misafir öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Yücel, öğrencilerin fotoğraf taleplerini de geri çevirmedi ve onlarla özçekim yaptı. Programın ardından Alanya Kültür Merkezi'nde 15 Nisan'da başlayan ve 28 Nisan'a kadar devam edecek 'Alanya Uluslararası Çocuk Festivali' kapsamında açılan stantları da gezen Başkan Adem Murat Yücel, kitapları inceledi ve yazarlarından imzalı kitap aldı.


FESTİVAL TÜM HEYECANIYLA SÜRÜYOR


2. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında ebeveynlere ve çocuklara yönelik söyleşiler de yoğun katılımla devam etti. 'Yaratıcı Aile Olmak: Mutluluğun Pin Kodu' konulu söyleşiyle Prof. Dr. Uğur Batı, 'Haydi Oyun Oynayalım' ve 'Çocuklarda Teknoloji Bağımlılığı' konulu şöylesiyle Dr. Yavuz Samur, 'Çocuklar ile Etkili İletişim' konulu söyleşiyle Prof. Dr. Neriman Aral gibi alanında uzman pek çok konuk, aileler ve çocuklarla buluştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS