Alanya'daki yerleşik yabancılara Türkçe kursu

Alanya'daki yerleşik yabancılara Türkçe kursu
Alanya'daki yerleşik yabancılara Türkçe kursu

 

Burcu MUTLU/ALANYA, (DHA)- ANTALYA'nın Alanya ilçesinde yaşayan yerleşik yabancılara, Türkçe öğrenebilmeleri için TÖMER aracılığıyla ders verilecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Eray Bayramol, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin'i ziyaret etti. Ziyarette, ALTSO ile ALKÜ'nün işbirliği çalışmaları görüşüldü. Görüşmede henüz planlama aşamasında olan ve ALTSO- ALKÜ işbirliğiyle ilçede yaşayan yerleşik yabancıların Türkçe eğitimi alması konusu görüşüldü.

ALTSO Başkanı Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“ALKÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Eray Bayramol ile gelecek dönemde birlikte yapacağımız çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunduk. Alanya'mızda bulunan yerleşik yabancılar başta olmak üzere yükseköğrenime gelen yabancı öğrencilere Odamız Sürekli Eğitim Merkezi'nde Türkçe dersleri vererek entegrasyon süreçlerine katkıda bulunmayı planlıyoruz. Yükseköğrenim konusunda ALKÜ ile devam eden çalışmalarımızı da değerlendirdiğimiz görüşmede, ALKÜ Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan ile başarıyla yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Nazik ziyaretinden dolayı, Dr. Eray Bayramol'a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS