{$ day.Temps.HighTemp $} °

Başkan Yücel protokol için Kıbrıs'ta

Başkan Yücel protokol için Kıbrıs'ta
Başkan Yücel protokol için Kıbrıs'ta

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Belediyeler Birliği heyetiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giderek Kıbrıs belediyeleriyle iş birliği- kardeşlik protokolü imza törenine katıldı.
Akdeniz Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyelerle Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyeler arasında iş birliği- kardeşlik protokolü imzalandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, heyetle KKTC'ye gitti. Bir dizi temaslarda bulunulan ziyarette Akdeniz Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyeler ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği belediyeleri arasında protokol imzalandı.
CUMHURBAŞKANI TATAR VİDEO KONFERANS İLE KATILDI
Girne'de bir otelde yapılan imza törenine KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, video konferans aracılığıyla katıldı. Törende, KKTC Başbakanı Ersan Saner, İçişleri Bakanı Kutlu Evren ve Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, KTBB Başkanı Mahmut Özçınar ile her iki belediyenin üye belediye başkanları hazır bulundu. İş birliği ve kardeşlik protokolü, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile KTBB Başkanı Mahmut Özçınar tarafından imza altına alındı.
YÜCEL: KARDEŞLİK PROTOKOLÜMÜZ HAYIRLI OLSUN
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği arasında çok anlamlı bir protokol imzalandığını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği arasında iş birliği ve kardeşlik protokolünü imzaladık. Aramızdaki ilişkilerin güçlenmesi noktasında yaptığımız bu protokolün her iki birlik adına hayırlı olmasını diliyorum."
PROTOKOL ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Dün akşam imzalanan kardeşlik protokolünün ardından Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti gün boyu bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Yücel ve birlik heyeti, KKTC Başbakanı Ersan Saner, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, KKTC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve KTBB Başkanı Mahmut Özçınar'ı makamlarında ziyaret etti.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in Kıbrıs programı sırasında Başkan Vekilliğini Alanya Belediyesi MHP Meclis Üyesi Adem Er'in yerine getireceği açıklandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS