Başkan Yücel'den yeni çevre yolu için ortak çalışma

Başkan Yücel'den yeni çevre yolu için ortak çalışma
Başkan Yücel'den yeni çevre yolu için ortak çalışma

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapımı devam eden yeni çevre yolu projesi için Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve birim amirlerinin katılımıyla önemli bir toplantı gerçekleştirdi.
Alanya'nın çehresini değiştirecek ve trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacak olan yeni çevre yolu projesi için önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in koordinatörlüğünde, MHP ve AK Parti ilçe başkanları, Karayolları ve Alanya Belediyesi'nin birim amirlerinin katılımıyla, Karayolları'nın Mahmutlar Şantiyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, yeni çevre yolunun devam eden çalışma etaplarındaki kamulaştırma planlamalarına bağlı eksiklikler görüşüldü.
YENİ ÇEVRE YOLU 2022 SONUNA KADAR, MAHMUTLAR'DAN D-400 İLE BAĞLANACAK
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni çevre yolunun 2021 yılı sonunda Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve yeni Sanayi Bölgesi'ne kadar olan kısmın tamamlanacağını müjdeledi. Başkan Yücel ayrıca yeni çevre yolunun 2022 yıl sonuna kadar da Mahmutlar Mahallesi'nden D-400 karayolu ile buluşacağını açıkladı.
YENİ ÇEVRE YOLUNUN HAYAT DAMARLARI OLAN İMAR YOLLARI MASAYA YATIRILDI
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, harita üzerinde yeni çevre yoluna hayat damarı olacak imar yolları ile ilgili son durumu paylaştı. Başkan Yücel, kamulaştırma planlamalarına dair sorunların en kısa sürede giderilerek imar yollarının açılacağı ve Alanya'nın trafik keşmekeşliğini ortadan kaldıracaklarını söyledi.
KONYA, HADİM, TAŞKENT YOLU D-400'E BAĞLANIYOR
Toplantı çerçevesinde önemli konulardan biri de Konya-Alanya arasında bağlantı sağlayan Hadim ve Taşkent yolunun ivedilikle D-400'e bağlantısı oldu. Ulaşım açısından önem derecesi yüksek bu yolun da ivedilikle D-400 çevre yoluna bağlanacağı açıklandı. 
YÜCEL: ALANYA'MIZIN TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ
Yeni çevre yolu için yapılan önemli toplantı hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, verimli geçen toplantı neticesinde ivedilikle çalışmalarına hız kazandıracaklarını ve Alanya'nın yıllarca trafik sorununa çözüm olacak projenin kısa sürede bitirileceğini söyledi. Başkan Yücel, "Bugünkü toplantımızda, Alanya'mızın çehresini değiştirecek ve imar yollarımızla birlikte ulaşım keşmekeşliğini ortadan kaldıracak yeni çevre yolu projesini masaya yatırdık. Projedeki kamulaştırma planlamalarına bağlı eksikleri ve projeye hayat damarlarını verecek imar yolları üzerindeki elzem konuları değerlendirdik. Ortak çalışmalarımız neticesinde üniversite ve yeni sanayi bölgesine kadar olan kısmı 2021 yılı sonuna kadar tamamlayacak, 2022 yıl sonuna kadar da yeni çevre yolunun Mahmutlar Mahallemizden D-400 ile buluşmasını sağlayacağız. Ayrıca Konya/Hadim/Taşkent yolunun, D-400 çevre yolu ile bağlantısını da sağlayacağız. Toplantımız neticesinde ivedilikle çalışmalarımızı hızlandıracak, projenin tamamlanmasıyla birlikte Alanya'mızın trafik keşmekeşliğini gidereceğiz. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, bu mega çalışmanın Alanya'mız adına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS