Gündüz Bakım Evi için ilk kazma vuruldu

Gündüz Bakım Evi için ilk kazma vuruldu
Gündüz Bakım Evi için ilk kazma vuruldu

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA Belediyesi tarafından Oba Mahallesi'nde projelendirilen Gündüz Bakım Evi projesi için ilk kazma vurulurken, Başkan Yücel ekibiyle birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Göreve geldiği günden buyana 'sosyal belediyecilik' bilinciyle birçok eseri Alanya'ya kazandıran Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daha önce söz verdiği bir projeyi daha hayata geçiriyor. Oba Mahallesi 480 ada 1 parsele projelendirilen, Alanya Belediyesi Gündüz Bakım Evi projesi için çalışmalar başladı. Başkan Yücel ekibiyle birlikte temel atma hazırlığındaki inşaat alanını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.
YÜCEL: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ
İnşaat alanında incelemelerde bulunarak proje hakkında bilgi alan ve çocuk gelişiminde okul öncesi eğitimin çok önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şunları söyledi:
"Sosyal belediyecilik anlayışımızla projelendirdiğimiz, Gündüz Bakım Evi için bugün ilk kazmayı vurduk. Yaklaşık 200 çocuğumuza hizmet verebilecek 16 derslikten oluşan, sinema, Spor, uyku, satranç, kütüphane gibi birçok sosyal etkinlik odası bulunan, modern ve günümüze hitap eden yeni bir eğitim yuvasını Alanya'mıza kazandırıyoruz. Mimari projesiyle fark yaratacak bu muazzam eserimizi, bu yıl içerisinde tamamlayarak hem çocuklarımızın hem de ebeveynlerinin hizmetine sunacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz."
DAİRESEL FORMDA EŞSİZ BİR ESER YAPILACAK
Alanya'da fonksiyonel olarak farklı bir çekim noktası haline gelen Oba Mahallesi'nde konumlandırılan Gündüz Bakım Evi projesi, 2050 metrekare arazi üzerinde bodrum kat, zemin kat ve 1. kat olarak planlandı ve kütle olarak dairesel bir form tercih edildi.
16 DERSLİK VE 200 ÇOCUK KAPASİTELİ OLACAK
Alanya Belediyesi Gündüz Bakım Evi projesi, 2800 metrekare toplam inşaat alanında 16 derslik ve yaklaşık 200 çocuk kapasitesiyle hizmet verecek. Projeye göre bodrum katta cep sineması, müzik odası, kütüphane, oyun odası, etkinlik alanı yer alırken, zemin katta idari birimler, 6 etkinlik odası, 1. katta ise yemekhane, 2 etkinlik odası, 2 uyku odası ve satranç odası bulunacak.
TÜM ETKİNLİK ODALARI DİREK GÜNEŞ ALACAK ŞEKİLDE TASARLANDI
Ana kütleye giriş, güney cepheden yolun trafik açısından en kontrollü kısmından düşünülürken, yaklaşık 200 çocuk kapasitesine göre tasarlanan projede, tüm etkinlik odaları güneş ışığını direkt alacak şekilde tasarlandı. Zemin katta bulunan etkinlik sınıfları direkt bahçeye açılacak şekilde planlanırken 200 metrekare olan bu alan, tarım ve çeşitli doğa araştırmaları için kullanılması amacıyla tasarlandı.
PROJEDE 'YEŞİL ÇATI' UYGULAMASI YAPILDI
Gündüz Bakım Evi projesinde etkinlik alanının ortası bütün çocukların birlikte farklı çalışmalar yapabilecekleri galeri boşluklu ve üstü cam konstrüksiyon ile kapalı bir alan olarak tasarlandı. Ayrıca çatı kısmı da 400 metrekarelik yeşil çatı olarak tasarlanırken, uygun hava koşullarında farklı aktivitelere olanak sağlayan mekan haline dönüşecek şekilde dizayn edildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS