Modern Pentatlon Biathle-Triathle Yarışları tamamlandı

Modern Pentatlon Biathle-Triathle Yarışları tamamlandı
Modern Pentatlon Biathle-Triathle Yarışları tamamlandı

 


ALANYA, (DHA) - TÜRKİYE Modern Pentatlon Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Modern Pentatlon Biathle-Triathle Ferdi Milli Takım Seçmesi ve Kulüpler Türkiye Kupası Yarışları sona erdi.


Galip Dere Plajı'nda üç gün boyunca 623 sporcu kıyasıya mücadele etti. Organizasyonun ilk gününde takım, ikinci gününde triathle ve üçüncü gününde biathle yarışları yapıldı. Yarışların son gününde sporcular biathle kadın erkek U-9, U-11, U-13, U-15, U-17, U-19, gençler, büyükler, master 40+, 50+, master 60+ kadınlar ve master 70+ erkekler kategorilerinde yarıştı. Dereceye giren sporculara madalyalarını Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Veli Ozan Çakır, Yerel Yönetimler Sorumlusu Kurul Başkanı Zafer Peker ve federasyon yetkilileri verdi.


Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı Veli Ozan Çakır, "Çok güzel bir organizasyon oldu. 623 sporcuyla rekor bir katılım gerçekleşti. Federasyonumuzun en kalabalık şampiyonası oldu. Şampiyonanın sorunsuz ve güzel bir şekilde gerçekleşmesinde desteklerini bizden esirgemeyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür ediyorum. Bundan sonra da ulusal ve uluslararası organizasyonları sporun merkezi olmuş Alanya'ya getirmek istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS