'Yoldan çıkan oyun' ile perde açılacak

'Yoldan çıkan oyun' ile perde açılacak
'Yoldan çıkan oyun' ile perde açılacak

 

ALANYA, (DHA) - ALANYA Belediye Tiyatrosu'nun (ABT) yeni oyunu 'Yoldan Çıkan Oyun' Pazartesi günü perdelerini açacak gösterime girecek.

Oyun, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Yönetmen Ferdi Dalkılıç, ABT Sanat Yönetmeni Fırat Onur Deniz ve sanatçıların katıldığı lansmanla basına tanıtıldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Kültür ve sanat alanında liderliğimiz koruyoruz, korumaya da devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle herkes gibi biz de etkinliklerimize az da olsa ara vermek zorunda kaldık. Yeni bir oyunla 11 Ekim Pazartesi saat 20.00'de tekrar seyircimizin karşısında olacağız"dedi.

'59 0YUN 121 BİN SEYİRCİ'

Başkan Yücel, Alanya Belediye Tiyatrosu'nda pazartesi günü 59'uncu oyunu sergileyeceklerini söyledi. Yücel, "Sanatçılarımız yaklaşık 500 defa sahne aldı. 121 bin seyirciye ulaştık Sadece bölgemizde değil, ulusal ve uluslararası alanda da turnelerimiz oldu. Adana, Mersin, Konya, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, İstanbul'a kadar pek çok şehrimizde ve KKTC'de de turnelere çıktık. Bu da Alanya Belediyesi'nin, tiyatro ekibinin ne kadar başarılı işler ortaya çıkardıklarının bir göstergesidir" diye konuştu.

'PROFESYONEL BİR EKİPLE GÜZEL BİR OYUN HAZIRLADIK'

Oyunun yönetmeni Ferdi Dalkılıç, repertuvarı hazırlarken seyirciyi daha çok eğlendirecek, pandeminin izlerden biraz daha uzaklaştıracak oyun olmasını istediklerinden bahsetti. 'Yoldan Çıkan Oyun'u uygun bulduklarını anlatan Dalkılıç, "Oyuna, Alanya Belediye Tiyatrosu'nun profesyonel kadrosuyla başarılı bir şekilde hazırlandık. Kaçırılmaması gereken keyifli bir oyun. Sanatseverleri bekliyoruz" dedi.

11 Ekim Pazartesi saat 20.00'de ilk gösterimi yapılacak oyun, daha sonra 15 Ekim Cuma ve 16 Ekim Cumartesi saat 20.00'de halkla buluşturulacak.

Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek 'Yoldan Çıkan Oyun'un yönetmenliği Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Ferdi Dalkılıç, oyunun müziği Selçuk Yılmaz, kostüm tasarımı Berfin İlhan, ışık tasarımı Halit Akgül tarafından yapıldı. Oyunda sanhatçılar Nejat Koper, Mustafa Erman Doğan, Vedat Akbulut, Fırat Onur Deniz, Nilay Kara, Birke Muratal Doğan, Burak kaya, Esra Tığlı Kutertan görev aldı. Ekim ayı boyunca her Cuma, cumartesi seyirci ile buluşacak olan oyun, 8 yaş ve üzeri seyirci kitlesine hitap ediyor. Oyun 2 perdeden oluşuyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS