ALKÜ Hastanesi acil önüne ikram aracı kuruldu

ALKÜ Hastanesi acil önüne ikram aracı kuruldu
ALKÜ Hastanesi acil önüne ikram aracı kuruldu

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınına karşı büyük bir özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik desteklerini sürdürüyor. Sağlık çalışanlarına destek olmak için Antalya'daki hastanelere portakal gönderen belediye, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile el ele vererek koronavirüs salgınına karşı fedakarca mücadele veren sağlık çalışanları için ALKÜ Hastanesi acil servisi önünde ikram aracı kurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Demirci ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından ikram aracının hizmete açılmasının ardından sağlık çalışanlarına çay ikram edildi. Alanya ALKÜ Hastanesi Acil Servisi önüne kurulan ücretsiz ikram aracında çay ve kahvenin yanı sıra simit ve meşrubat ikramı da yapılıyor. Söz konusu hizmetten hastaneye gelen hasta ve yakınları da ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

KAHRAMANCA MÜCADELE EDİYORLAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Demirci, sağlık çalışanlarının salgın ile mücadelede çok önemli ve zor bir görev üstlendiklerini belirterek, "Her biri kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarımız bizler için insanüstü bir çaba sergileyerek ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Başkanımız Muhittin Böcek'in de desteği ve talimatıyla biz de sağlık çalışanlarımız ve aileleri için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ

Alanya'daki sağlık çalışanları için de bir şeyler yapmak istediklerini söyleyen Demirci, “ALTSO Başkanımız Mehmet Şahin'in de böyle bir niyeti olduğunu öğrenince bir araya gelmeye karar verdik. ALTSO'nun da katkılarıyla ALKÜ Hastanesi Acil servisi önüne kurduğumuz bu ikram aracı ile sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu hissetmelerini istedik. Fedakar çalışmaları için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle canları pahasına çalışan sağlık personeline herkesin minnet borcu olduğunu söyleyen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ise "Koronavirüsle mücadele için 7/24 görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Onlara moral vermek istiyoruz" dedi.

Başkan Şahin, "Hastane Başhekimi Hüseyin Lakadamyalı'nın göstereceği alanda ikram aracımızı kurduk. İkramlarda hijyen kuralları dikkatli biçimde uygulanacak" dedi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS