Altınova'da yollar açılıyor

Altınova'da yollar açılıyor
Altınova'da yollar açılıyor

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, Altınova Sinan Mahallesi'nde imar planında olmasına rağmen kapalı olan Elif Sokak'ı ulaşıma açıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 30 yıldan fazla süren imar sorunun çözülmesinden sonra Altınova bölgesinin alt ve üst yapı hizmetleri hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Bölgedeki mahallelerde imar planına uygun şekilde yeni yeşil alanlar üretilirken, imar planında yer alan yollar da açılıyor. Altınova Sinan Mahallesi'nde imar sorunundan dolayı uzun yıllar açılamayan Elif Sokak, imar planının yapılmasının ardından yoluna kavuşuyor.

ELİF SOKAK HAVAALANI YOLUNA BAĞLANIYOR

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleriyle Fatih Sokak ile Ülker Sokak arasında kalan yolu açma çalışmasını başlattı. Buldozer paletli iş makinesiyle açılan yola, kamyonlarla getirilen hafriyat malzemesi greyder ile seriliyor. Daha sonra silindir iş makinesiyle hafriyat ezilerek, yolun kot seviyesi oluşturuluyor. Fen İşleri Müdürlüğü, yapım çalışmasını tamamladıktan sonra genişliği 15 metre, uzunluğu 821 metre olan yolu sathi asfaltla kaplayacak.

Elif Sokak, doğusundaki Ülker Sokak ile havaalanı yolu olarak da bilinen Serik Caddesi'nin yan yoluna ulaşım imkânı sağlaması bakımından önem taşıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bölgedeki kapalı olan imar yollarını açmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS