Ankara'dan Kepez'e 3 sevinçli haber

Ankara'dan Kepez'e 3 sevinçli haber
Ankara'dan Kepez'e 3 sevinçli haber

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçesine kazandıracağı yeni eserler ve projeler için Ankara'ya gitti. Tütüncü, başkentten 3 müjdeli haberle döndü.

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve beraberindeki heyetle Ankara'da bir dizi temasta bulunan Başkan Tütüncü, Kepez'e kazandırılacak yeni bisiklet yolları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya turizmine büyük katkı sunacak 2 bin 200 yıllık Lyrboton Kome Antik Kenti, Kuzey Antalya Ekoturizm Rotası projesiyle ilgili Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü, Pil Fabrikası'nın Millet Bahçesi olarak şehre kazandırılması içinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile görüşmelerde bulundu.

KUZEY ANTALYA EKOTURİZM ROTASI

Kepez'in 2 bin 200 yıllık antik kenti Lyrboton Kome, Kuzey Antalya Alternatif Turizm Rotası ile bambaşka değer kazanacağını söyleyen Başkan Tütüncü, Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilileri ile projenin detaylarını çalıştıklarını söyledi. Başkan Tütüncü, "İnşallah önümüzdeki günlerde BAKA destekli projeyle, Kepez'e farklı bir turizm hareketliliğini getirecek güzel bir çalışmayı armağan etmiş oluyoruz. Lyrboton Kome'nin 2016'dan itibaren hayata kazandırılması, Antalya turizmine bir değer olarak sunulması belediyemizin en önemli hedeflerindendi. Şimdi BAKA ile güçlerimizi birleştiriyoruz, Kültür Turizm Bakanlığımızın desteğiyle güzel bir alternatif kuzey Antalya Turizm Rotası oluşturuyoruz" dedi.

PİL FABRİKASINA MİLLET BAHÇESİ

"Pil Fabrikası'nın Antalya için güzel bir Millet Bahçesi'ne dönüşmesi yolundaki çalışmalarımız heyecanla devam ediyor" diyen Başkan Hakan Tütüncü, "Bununla ilgili olarak, Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz ile çok veremli bir çalışmamız oldu. Bir yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Millet Bahçesi ile ilgili proje çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da Pil Fabrikası arazisinin Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'ndan Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devri konusunda takas çalışmaları hızla devam ediyor. Milli Emlak Genel Müdürümüzle bunu konuştuk" dedi. Tütüncü, var olan fabrika binalarını eğitim, kültür, sanat, Spor tesisleri olarak yeniden işlevlendirmek bu dönemin en önemli işlerinden birisi olduğunu vurguladı.

KEPEZ'E YENİ BİSİKLET YOLLARI

Kepez Belediyesi'nin bisiklet yolları ile ilgili çok ciddi bir çalışma sürdürdüğüne değinen Başkan Tütüncü, "Belediyemiz, bundan böyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle çalışmalarını hızlandıracak. Bu konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile bakan yardımcımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde projelerimize destek müjdesi aldık. Bu haber sevindiriciydi. Bilindiği gibi Kepez'e zaten son olarak 10 kilometrelik yeni bir bisiklet yolu yapıyorduk. Bu sevinçli, bu neşeli haberle birlikte inşallah 10 kilometreyi çok daha fazla artırmak" dedi.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS