{$ day.Temps.HighTemp $} °

AÜ Hastanesi'ne katlı otopark protokolu

AÜ Hastanesi'ne katlı otopark protokolu
AÜ Hastanesi'ne katlı otopark protokolu

 

Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında, AÜ Hastanesi'nde yapılması planlanan 'Katlı Otopark Yapım İşi Protokolü' imzalandı. AÜ Hastanesi'nin hemen yanına yapılması planlanan otopark, 1797 araç kapasiteli. Otoparkın, 1 yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

AÜ ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında Rektörlük Senato Salonu'nda, AÜ Hastanesi'ne yapılması planlanan Katlı Otopark Yapım İşi Protokolü imza töreni düzenlendi. Törene Aü Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Cem Oğuz, AÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ve Rektör yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan katıldı.

AFET VE ACİL TOPLANMA ALANI DA OLUŞTURULACAK

10 ay önce göreve başladığını hatırlatan Rektör Özlenen Özkan, birinci öncelik olarak üniversitenin kentle bütünleşmesi gerektiğini vurguladığını anlattı. Antalya'daki kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları işbirliği imkanları aradıklarını ve ortak projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını aktaran Prof. Dr. Özkan, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte şehrimizin önemli bir ihtiyacı olan afet ve acil durum toplanma alanı oluşturmak ve aynı zamanda hastanemize gelen vatandaşlarımızın otopark sorununu çözmek için birlikte çalıştık. Bu konuda başta sayın başkan olmak üzere Büyükşehir Belediye ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

1797 ARAÇ KAPASİTELİ

Bir alanın afet ve toplanma alanı olması gerektiği hareketiyle hastanenin hemen yanındaki alanı bu hizmete tahsis ettiklerini anlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Bu alanın diğer zamanlarda atıl kalmaması için de Büyükşehir Belediyemizle birlikte buraya katlı otopark yapacağız. 1797 aracın istifade edeceği bu projeyle kentimizin vizyonunu çözmüş olacağız" diye konuştu.

1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Başkan Muhittin Böcek ise çok amaçlı bir işbirliği protokolü imzaladıklarını belirtti. 20 yıllık Konyaaltı Belediye Başkanlığı döneminde Akdeniz Üniversitesi'yle birçok iş birliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi'nin çok güzel işler yapmaya gayret ettiğini anlattı. Başkan Böcek, “Benim sağlığımla ilgili büyük destekleri oldu. Şükürler olsun bugün aranızdayım ve güzel protokol için buradayız. Bundan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak birçok işbirliği protokolü imzalayacağız. 1797 araç kapasiteli olacak. 1 yıl içerisinde tamamlamış olacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah protokollere devam edeceğiz" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS