{$ day.Temps.HighTemp $} °

AÜ ile Gençlik ve Spor arasında çifte protokol

AÜ ile Gençlik ve Spor arasında çifte protokol
AÜ ile Gençlik ve Spor arasında çifte protokol

 

ANTALYA,(DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yüzme ve diğer sportif faaliyetleri daha geniş kitlelere ulaştırmak ve gençlere yönelik yeni projeler geliştirmek amacıyla iki protokol imzalandı.

AÜ ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, gençlere yönelik ortak çalışmalarını imzalanan iki protokol ile taçlandırdı. AÜ Yönetim Kurulu Salonu'nda Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Kapalı Yüzme Havuzu Ve Spor Salonu Ortak Kullanımı Protokolü ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokolleri'ni imzaladı.

HAYATINA DOKUNAN İŞ BİRLİĞİ

AÜ'nün öğrencilerin ve vatandaşların hayatına dokunan iş birliği protokolleri yapmaya devam ettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, "AÜ olarak Antalya'mızda yer alan özel ve kamu kurumlarıyla yaptığımız protokollerle hem öğrencilerimizi hem de vatandaşlarımızı eğitici etkinliklerde buluşturduğumuz gibi sosyal etkinlikler, sportif faaliyetlerde de buluşturmayı hedefliyoruz. Bu protokoller sayesinde hem öğrencilerimiz hem de Antalya'mızın kıymetli vatandaşları, üniversitemiz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden yararlanabilecekler" dedi.

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

Protokol kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' sloganı ile duyurulacak. Protokolün süresi 10 yıl olarak belirlenirken İl Müdürlüğünün yazılı talebi üzerine 5 yıllık sürelerle uzatılabilecek. AÜ Rektörlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokolü ile gençlik faaliyetleri ve sportif faaliyetleri gerçekleştirebilme, AR-GE çalışmalarını yürütebilme, birlikte bilimsel projeler üretme, çalışmalara dair verilerden bilimsel yayınlar yapma, fakülte öğrencilerinin stajı gibi uygulamalarla mesleki gelişimlerine katkı sağlama, mezun öğrencilerin istihdamına yönelik iş birliği yapma, toplumsal duyarlılık projelerinde iş birliği yapma, gençlik alanında ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesi ve yürütülmesinde birbirlerine katkıda bulunacak.

LİSANS ÖĞRENCİLERİNE STAJ İMKANI

İş birliği protokolünde ayrıca fakültelerin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini İl Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde yapmalarına yönelik çalışmalar yeralacak. Protokolde ayrıca taraflar arasında karşılıklı veya iş birliği ile ortak düzenlenecek eğitim, seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalar, gençlik faaliyetleri, sportif organizasyon ve etkinliklerde iş birliğine yönelik çalışmalar yeralıyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS