AÜ Takımı Lego Sumo, RobotexTurkey Festivali'nde birinci oldu

AÜ Takımı Lego Sumo, RobotexTurkey Festivali'nde birinci oldu
AÜ Takımı Lego Sumo, RobotexTurkey Festivali'nde birinci oldu

 


ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından verilen robotik kurslarındaki kursiyer öğrencilerden oluşan Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı Takımı Lego Sumo, RobotexTurkey Festivali'nde şampiyonluk elde etti.


Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük Robotik/Marker organizasyonunda Türkiye'nin ve dünyanın farklı yerlerinden gelen 200 takım ve 800 yarışmacı, 16 kategoride yarıştı. 9-12 yaş kategorisinde yarışan Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı Takımı Lego Sumo takımı öğrencileri Onur Alp Sezgin, Ecrin Erdağ, Osman Tuna Yıldırım ve Taha Yolalmaz, birincilik elde ederek şampiyon oldu.


Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı olarak çocukları yeni teknolojiler hakkında bilinçlendirip geliştirmeye yönelik bilişim, programlama ve robotik konularında çeşitli kurslar düzenlediklerini belirten Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fırat Yücel, “Robotik kursumuzdaki öğrencilerimiz aldıkları eğitimle RobotexTurkey Festivali'nde büyük bir başarıya imza attı. Öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen öğretim elemanlarımız Evren Sezgin ve Şahin Akbunar'a çok teşekkür ediyorum" dedi.


Kursiyer öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Dr. Öğr. Üyesi Yücel, “Öğrencilerimiz Estonya'da 29 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında yapılacak Robotex International yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek. Bu yarışmada takımımıza şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS