AÜ'de sanat ve tasarım sempozyumu

AÜ'de sanat ve tasarım sempozyumu
AÜ'de sanat ve tasarım sempozyumu

 


Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Enstitüsü tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Lisansüstü Eğitimi Sanat ve Tasarım Sempozyumu başladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Uluslararası Lisansüstü Eğitimi Sanat ve Tasarım Sempozyumu'na, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Semih Büyükkol, Güzel Sanatlar Enstitü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Enver Güner, Doç. Dr. Oğuz Haşlakoğlu, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Sempozyumun açılışında konuşan Dr. Öğr. Üyesi Enver Güner, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sanatsal ve bilimsel çalışmalarını sözlü bildiri şeklinde sunmalarını amaçladıklarını söyledi. Bu sayede bilgilerini öğrencilerle hocalarıyla paylaşarak sanata ve bilime katkı sağlayıp kültürel bir hafıza oluşturulacağını anlatan Dr. Öğr. Üyesi Güner, “Diğer enstitülerden gelen öğrencilerin bilgi paylaşımı yaparak sanatsal çalışmaların hangi boyutta olduğunu görüyoruz. Türkiye'deki sanat çalışmalarının hangi yönde ilerlediği, hangi konuların ilgi gördüğü konusunda bize fikir veriyor. Bu da bizim enstitümüz açısından ortak bir arşiv alanı oluşturuyor" dedi.

Sempozyum yarın sona erecek.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS