{$ day.Temps.HighTemp $} °

BAİB'de Ümit Mirza Çavuşoğlu adaylığını açıkladı

BAİB'de Ümit Mirza Çavuşoğlu adaylığını açıkladı
BAİB'de Ümit Mirza Çavuşoğlu adaylığını açıkladı

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - BATI Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) 1 Temmuz Perşembe günü yapılacak olağanüstü seçimi için yaş meyve ve sebze sektöründen Ümit Mirza Çavuşoğlu başkan adaylığını açıkladı.

Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan BAİB, geçen yıl mayıs ayında yönetim kurulunun istifası nedeniyle yönetimsiz kalmış ve pandemi nedeniyle seçimleri de iki kez ertelenmişti. Kısıtlamaların kaldırılması sonrasında alınan yeni karara göre BAİB'in olağanüstü seçimi 1 Temmuz Perşembe günü Expo 2016 Kongre Merkezi'nde yapılacak. Seçimde başkanlık için Organize Sanayi Bölgesi'nde tıbbi aromatik bitki sektöründen Ergin Civan ile yaş meyve sebze sektöründen Ümit Mirza Çavuşoğlu yarışacak.

ÇAVUŞOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yaş meyve ve sebze ihracatçısı Ümit Mirza Çavuşoğlu, bir restoranda ihracatçıların katılımıyla düzenlediği toplantıda adaylığını açıkladı. BAİB'in 2 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştiren bölgesel birlik olduğunu belirten Çavuşoğlu, yönetim kurulunun istifası sonrası oluşan boşluk ve pandemi nedeniyle 1 yılı aşkın süredir seçimlerin yapılamadığından bahsederek, bu süreçte istifalar sonrası geniş bir yelpaze üzerindeki araştırmalar neticesinde aday olduğunu açıkladı. Ciddi anlamda ihracat yapan, 7- 8 yıldır ödül alan bir firma olduklarını anlatan Çavuşoğlu, “26 sektörün başkan adayı olarak yola çıktım ve kazandığımız takdirde de herhangi bir ayrım gözetmeden yolumuza devam edeceğiz" dedi.

5 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

Projelerini anlatan Çavuşoğlu, pandemi sürecinde mermer, kimya, lojistik alanlarda yaşanılan sıkıntılar, bürokratik engeller ve bu süreçlerin çok uzun tutulması sorunlarına karşın gruplar oluşturulacağını dile getirdi. Antalya, Isparta ve Burdur'da il il, ilçe ilçe üretim planlaması yapılacağı ve bu planlamaların özellikle katma değeri yüksek ürünlerin ihracatına yönelik oluşturulacağını da kaydeden Çavuşoğlu, ortada vadedeki bölge ihracatı hedeflerini ise 5 milyar dolar olarak açıkladı.

YÖNETİMDEKİ İSİMLER

Okan Alanyalı, Hatice Öz, Cahit Özer, Mustafa Küçükyaman, Cüneyt Doğan gibi isimlerin yönetiminde yer aldığını da açıklayan Çavuşoğlu, “En önemli hedefimiz de maalesef birliğimizin itibarı ayaklar altında, öncelikli hedefimiz ihracatçımızın ve birliğimiz bu kötü duruşunu engelleyip itibarımızı yukarılara çıkarmak istiyoruz. Dürüst, adil, çözüm üreten ve yenilikçi bir yönetimle yola çıktık" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS