Başkan Böcek, iftara konuk oldu

Başkan Böcek, iftara konuk oldu
Başkan Böcek, iftara konuk oldu

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, iftarda Kepez ilçesinde yaşayan Aziz Kiriş ve ailesinin konuğu oldu.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yaşayan Kiriş ailesiyle iftar açtı. İftar vaktine yakın Kiriş Ailesi'nin kapısını çalan Başkan Böcek, ezanın okunmasıyla aileyle iftar yaptı. İftarın ardından sofra duası yapan Başkan Böcek daha sonra Kiriş ailesiyle sohbet etti. Baba Ahmet Kiriş'in elektrik ustası, anne Perihan Kiriş'in ise kaynak ustası olduğunu öğrenen Başkan Böcek, hem çalışıp hem de çocuk büyütmenin zor bir iş olduğunu belirtti.


'ANNENİZİ ÖRNEK ALIN'


Ailenin hukuk okumak isteyen kızları Kübra (17), doktor olmak isteyen kızları Büşra (16) ve oğlu Halil Efe(9) ile de sohbet eden Başkan Böcek, Kübra ve Büşra'ya annelerini örnek almalarını söyledi. Anne Perihan Kiriş'in erkek işi olarak bilinen bir mesleği 6 yıldır yapıyor olmasının takdir edilecek bir durum olduğunu ifade eden Başkan Böcek, "Kadınlar isterlerse üstesinden gelemeyecekleri hiçbir şey yoktur. Perihan Hanım da bunun en güzel örneği. Hem ailesinin geçimine katkı sağlayan hem de annelik ve ev hanımlığı gibi iki zor işi bir arada yürüten Perihan Hanım'ı bütün kadınların örnek alması gerekir" diye konuştu.


'MUTLULUKLARI PAYLAŞARAK ÇOĞALTACAĞIZ'


Ailenin Elmalı'da yatılı okuyan oğlu Durmuş Emin'e (14) de selamlarını söyleyen Başkan Böcek, günün anısına Kiriş ailesi ile birlikte öz çekim yaptı. Ramazan ayının birlik, beraberlik, paylaşma ve yardımlaşma duygularının öne çıktığı bir ay olduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Kiriş Ailesi ile böyle güzel bir sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Mutlulukları paylaşarak çoğaltmak için hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS